77_20230212_220435.jpg

U8: Přátelák s Postřižínem

FKP – SK Postřižín 2:10
Sestava: Borovička, Čermák, Hrdlička, Husák M., Kunta, Mareček, Tischer, Veltruský
Branky: Kunta 1x, vlastní 1x

Přátelský zápas s Postřižínem jsme odehráli ve sportovní hale mělnického gymnázia a jednalo se vlastně o náhradu za neodehraný mistrák, který jsme z důvodu nezpůsobilého terénu v říjnu zrušili. Domluvili jsme se, že na házenkářském hřišti zkusíme systém 5 + 1 typický pro starší přípravku. Naše sestava víceméně odpovídala tomu, jak jsme nastupovali v podzimní sezóně za D-tým. Z Béčka jsme měli Štěpána, další 3 kluky jsme brali tak nějak střídavě za oba týmy, takže by se vlastně dalo říct, že tento tým byl trochu silnější než to klasické Déčko.

S Postřižínem jsme nicméně prohráli. V jejich týmu bylo několik starších dětí a přestože se nedá říct, že by zápas měl jednoznačný průběh, bylo to nad naše síly. Góly jsme dostávali zejména po vlastních chybách v rozehrávce nebo po nedostatečném přepnutí do obrany. Po značnou část zápasu si kluci nedokázali držet své pozice, zejména zadní dvojka, a soupeř několikrát skóroval z rychlého protiútoku. Při rozehrávce málokdo vytvářel pohybem vhodnou nabídku pro přihrávku a nutno přiznat, že i průběžně se střídající brankáři nezvolili vždy to nejlepší řešení při uvedení míče do hry.

Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout skutečnost, že se kluci snažili hrát až do konce, nevzdali to. Odvedeným výkonem nás zaujal zejména Štěpán, který dobře hraje na míči, kličkuje a zbytečně se ho nezbavuje. Jen je ještě potřeba získat cit pro odhad správného momentu pro střelbu, protože zatím tu nejvhodnější chvilku většinou prováhá. Také je třeba ocenit jeho aktivitu a nabízení se při rozehrávce, v čemž vynikl zejména proto, že ostatní to nedělali skoro vůbec. Dále bychom pochválili Kubu, který se taky viditelně zlepšuje. Potřebuje zápasovou praxi, aby na hřišti působil ještě jistějším dojmem. Honza zahrál slušně do obrany a ani jeho výkon v brance, zejména ve druhé čtvrtině, nebyl špatný.

Toto byl náš zřejmě poslední zápas v letošním roce, do vánoc budeme už jen trénovat a v lednu se do toho zase pustíme.