125_20230312_185159.jpg

U8: Turnaj Miniligy na Julisce

V konkrurenci týmů z velkých klubů jsme obstáli.

Za ledového počasí jsme odehráli kvalitně obsazený turnaj na umělce Dukly Praha, která se nachází v těsné blízkosti stadionu Juliska. Kluci si tak mohli prohlédnout hřiště a slavnou tribunu klubu, který v šedesátých letech 20. století vyhrával titul za titulem.

Miniliga je v podstatě velmi volné sdružení týmů z Čech, od jihu přes Prahu na sever, které se v podzimní a jarní sezóně střetávají formou turnajů pořádaných jednotlivými kluby. Výsledky zápasů se sice zapisují, ale nakonec neprobíhá žádné vyhlašování a předávání cen. Smyslem je odehrát co nejvíc zápasů s minimálními prostoji. Na první turnaj letošního roku jsme se přihlásili s vidinou, že změříme síly s pro nás dosud neznámými týmy a také jedním účastníkem finálového turnaje Planeo Cupu. Do Prahy jsme vyrazili v sestavě: Běhounek, Černý, Kalabus, Kunta, Pastrnek, Váňa.

FKP - FK Mladá Boleslav 6:0
Branky: Černý 2, Váňa 2, Běhounek, Kunta

Úvodní zápas s Bolkou měl jednoznačný průběh. Naši kluci kombinovali a stříleli, jako kdyby na nich zimní sezóna v tělocvičně a s ní spojený nedostatek tréninku s míčem nebyl znát. Bylo to ale dáno tím, že boleslavští nám příliš nekladli odpor. Skutečné prověrky toho, jak na tom po zimě jsme, měly teprve přijít.

FKP - FK Dukla Praha A 7:0
Branky: Černý 4, Váňa 2, Kalabus

Dukla do turnaje nasadila dva týmy - jak jsme později zjistili, jeden slabší a jeden silnější. Áčko bylo tím slabším týmem a v podstatě platí to samé, co jsem napsal o zápase s Boleslaví. Adam se prosazoval tvrdými střelami, na které brankář nestačil reagovat. A jeden gól si dal i Toník coby brankář, kterého jsme nabádali k útočení, protože v brance se viditelně nudil.

FKP - FK Teplice A 3:2
Branky: Černý, Pastrnek, Váňa

První těžké utkání nás čekalo s Áčkem Teplic. Zpočátku jsme měli převahu korunovanou góly, prosadil se i navrátilec do naší sestavy Vojta, pro kterého to byla první fotbalová akce po téměř roce a půl. Postupem času jsme ale začali polevovat směrem dozadu a soupeř snížil na nejtěsnější rozdíl. Závěr zápasu nás zastihl pod tlakem, ale vyrovnávací gól soupeře už nepřišel.

FKP - FK Dukla Praha B 2:3
Branky: Běhounek, Černý

Jak už bylo napsáno výše, Béčko Dukly bylo silným týmem a varování z předchozího zápasu s Teplicemi naši kluci nevyslyšeli. Dozadu to byla bída a soupeř toho využil. Po našem úvodním gólu jsme úplně vypadli z role a chvílemi jsme předváděli naprostý zmar. Soupeř poctivě napadal a při našich rozehrávkách nám nedal ani píď prostoru. Postupně nám Dukláci nasypali tři góly a nám se v závěru podařilo už jen snížit.

FKP - SK Dynamo České Budějovice 1:2
Branky: Pastrnek

Zápas dvou účastníků finále Planeo Cupu nabídl naprosto vyrovnanou bitvu, ve které jsme nakonec byli smutnějším týmem. Byl to zápas plný soubojů a ani jednomu týmu se dlouho nedařilo prosadit se gólově. Všechny branky padly až v závěru, kde jsme již pocítili únavu. Rotovali jsme jen šest hráčů, což je v chladném počasí lepší, protože kluci na střídačce vám neprostydnou. Na druhou stranu když ale dochází síly, tak je nízký počet střídajících hráčů samozřejmě nevýhoda. Za nepříznivého stavu 0:2 jsme navíc znervózněli, nebo aspoň někteří naši hráči (Tonda), a začali jsme naprosto zbytečně odevzdávat míč soupeři a připravovat se o možnost ohrozit branku. Tondova frustrace se naplno projevila po závěrečném hvizdu, kdy se nevybíravě obořil na svého spoluhráče a kamaráda... Na tomhle budeme muset pracovat, protože to se nesmí opakovat!

FKP - FK Teplice B 8:0
Branky: Kalabus 3, Černý 2, Kunta 2, Váňa

Béčko Teplic patřilo ke slabším týmům na turnaji a pro nás byl tento zápas vítaným zklidněním po třech předchozích náročných mačích. Udělali jsme změnu v brance, Tonda se posunul do útoku a po svém extempore se zase chytil a odehrál dobrý zápas. Adam už hrál trochu se sebezapřením, ale i přes únavu to kluci v pohodě zvládli.

FKP - FC Táborsko 9:1
Branky: ?

Na tomto posledním zápase turnaje už jsem nebyl přítomen, ale podle slov trenéra Rendy Běhounka šlo o nejslabšího soupeře. Aspoň jednu branku si prý proti němu vstřelili všichni naši kluci.

Závěrem...

Celkově jsme byli s turnajem a naším účinkováním v něm spokojeni. U některých hráčů, zejména u Fandy, Toma a Adama, se mi líbila snaha o hledání lépe postaveného spoluhráče přihrávkou. Povedly se i dvě, tři finálky na útočníka zavírajícího zadní tyč. Toník tuhle schopnost taky má a po většinu zápasů dobře rozehrával od brány. Vojta ukázal, že s ním po pauze můžeme počítat, ale je na něm znát zápasová nevyhranost a zatím nízká schopnost pomoci do obrany. Štěpán odehrál svůj standard a velmi dobře pracoval dopředu i dozadu.

Jsem rád, že kluci okusili prohru a po posledních turnajových a zápasových úspěších tak trochu spadli z nebe na zem. Tréninková praxe s balónem na trávě nám chybí, ale s přechodem na tréninky venku se to určitě zlepší. Zápasová pauza se projevila i v nepříliš přesvědčivých obranných výkonech ve třech zápasech s nejtěžšími soupeři. S Teplicemi se pravděpodobně utkáme zanedlouho znovu, do té doby tedy potrénujeme, abychom zejména v obraně podali lepší výkon než dnes na Julisce.