78_20230212_220658.jpg

U8: Turnaj v Kolodějích

Přípravkové turnaje v Kolodějích probíhají v zimní sezóně každý víkend a tak jsme se po loňské pozitivní zkušenosti s těmito akcemi přihlásili na jeden z turnajů pro ročník 2015 vypsaných na sezónu 2022/23. Hraje se na umělce v nafukovací hale, která je rozdělena na 2 hřiště. Účastní se maximálně 6 týmů, a tak turnaj celkem rychle odsýpá. Mezi zápasy máte buď 15 minut pauzu, anebo jdete hned na další mač. Takže super!

Mezi účastníky tohoto turnaje byl jeden tým, se kterým jsme se už utkali, a to na podzim na kvalifikačním turnaji Planeo Cupu. Byl jím SK Union Vršovice, který nás v tom podzimním zápase celkem přesvědčivě přehrál. Na další konfrontaci jsme se tedy moc těšili, protože jsme jim chtěli ukázat, jak jsme se od minulého zápasu zlepšili. A taky samozřejmě na další zápasy s pro nás dosud neznámými 1. FC Žamberk, FK Baník Sokolov, Fotbal Zákolany a SK Český Brod. Ještě naše sestava: Čermák, Černý, Husák, Kalabus, Kunta, Tischer, Váňa, Veltruský.

FKP – FK Baník Sokolov 6:0
Branky: Černý 2x, Váňa 2x, Husák 1x, Tischer 1x

První zápas nás moc neprověřil, soupeř ze západu Čech příliš nekousal. V sestavě měli jednoho šikulu, ale spoluhráči mu moc nepomáhali. Naši kluci se snažili, ale o herní pohodě se ještě mluvit nedalo – byl to první zápas a kluci se spíš rozkoukávali. Kličkování a přihrávání nám zatím trochu drhlo, ale po stránce nasazení to bylo dobré a to mě potěšilo.

FKP – Fotbal Zákolany 11:3
Branky: Kalabus 6x, Černý 2x, Kunta 2x, Váňa 1x

V tomto zápase jsme do branky nasadili Ondru H. a Toníka poslali do pole. U Tondy je zatím potřeba udržovat nějakým způsobem motivaci – proti Sokolovu si moc nezachytal, tak jsme mu dali možnost vyniknout střelecky. Příležitost využil vrchovatě a gólově se prosadili i další hráči. Proti nejslabšímu mužstvu turnaje mě trochu mrzí obdržené branky. Všechny padly po školáckých chybách před vlastní bránou, ať už po ztrátě míče zavezeného nesmyslně ze strany na střed nebo zbrklé rozehrávce. Toho bychom se v mladší přípravce už měli být schopni vyvarovat.

FKP – SK Union Vršovice 5:0
Branky: Černý 3x, Váňa 2x

První zjištění – kluk, který nám na podzim dal sám 3 góly po neúnavném forčekingu a napadání rozehrávky, v tomto týmu chyběl. Přesto si Union držel vysokou kvalitu a v turnaji skončil na třetím místě. Naši kluci však hráli pozorně a v podstatě soupeři nabídli jen jednu, zato však stoprocentní šanci. Střela šla ale nad a o zbytek pokusů se ať už dobrým postavením nebo čtením hry postaral Toník. Je vidět, že specializované brankářské tréninky mu svědčí. Vepředu nám to tam celkem padalo a naše hra tak už vypadala jako fotbal.

FKP – 1. FC Žamberk 4:1
Branky: Váňa 3x, Černý 1x

Tohle byl z naší strany asi nejpřesvědčivější výkon a nejhezčí fotbal. Snaha o kombinační hru, povedené přihrávky a to i finálky před odkrytou kasu v podání dua Fanda – Áďa.

FKP – SK Český Brod 3:2
Branky: Váňa 2x, Černý 1x

Jednoznačně nejtěžší zápas! Soupeře jsem předtím neviděl, jeho zápasy se kryly s našimi, a tak jsem byl dost překvapený, s jakým nasazením na nás nastoupili. Vzadu dvě holčiny, jedna urostlejší s dobrou hrou tělem, druhá rychlá, šikovná s dobrou střelou i přihrávkou. Vepředu kluk, který byl nakonec vyhlášen nejlepším střelcem turnaje… což mluví za vše. Zápas byl vyrovnaný a spíš by mu slušela remíza. Dlouho to na ni taky vypadalo, šli jsme dvakrát do vedení a soupeř dvakrát vyrovnal. Byl to velký boj ve vysokém tempu, s oběma brankáři v hlavní roli. Jejich gólman většinu našich střel pochytal, zejména Áďa si na něm vylámal zuby. Stejně tak ale Tonda deptal jejich útočníky, kterým se nebojácně vrhal pod nohy. Pár minut před koncem pak Fanouš fláknul do balónu na vlastní půlce hřiště, hrozný kopec až ke stropu haly. Balón pak k překvapení všech zapadl brankáři za záda a šli jsme zase do vedení. Zbytek zápasu se odehrál na naší polovině a kluci se ze všech sil snažili nedostat gól. Potěšilo mě, že to z jejich strany byla naprosto přirozená snaha, k ničemu jsme je nemuseli v tomto smyslu pobízet. Vyplatilo se a tak jsme i v tomto zápase výsledkově uspěli.

Mnohem důležitější ale byl náš celkový projev, touha jít za vítězstvím a hrát s nasazením po celou dobu ve všech zápasech turnaje. Toník byl opět skvělý v brance a přestože hrál v poli jen jeden zápas, byl naším třetím nejúspěšnějším střelcem. Fanda předvedl jako vždy nadstandard, tentokrát korunovaný i spoustou branek. O gól za ním zaostal Adam, který se ale dostal svou pílí do nejvíce střeleckých příležitostí ze všech. Štěpán předvedl hezké průniky odvážným kličkováním mezi obránci, Ondra H. vybojoval spoustu balónů, přihrával spoluhráčům do šancí a za celý turnaj zaznamenal 5 hlaviček (!!!). Kuba předvedl pár hezkých kliček, ale také dvě, tři zbytečné ztráty míče bez následné snahy o repressing. Páťa jako vždy bojoval a (jako vždy) se příliš rychle zbavoval míčů. A Ondra Č. si také svoje uhrál.

Po ukončení turnaje jsme převzali zlaté medaile, pohár a diplom a každý po vlastní ose jsme mazali někam na opožděný oběd. Myslím, že nám všem po tomto pěkném dopoledni obzvlášť chutnalo.