67_20230212_215153.jpg

STM Veltrusy/Všestudy – KF Pšovka D 13:15

Sestava: Čermák, Husák M., Mareček, Mráz, Pexa, Váňa, Wsol

Branky: Váňa 7x, Wsol 4x, Čermák 2x, Husák M. 1x, Pexa 1x

K tomuto zápasu bohužel jen výsledek, sestavy a střelci branek. Nebyl jsem na něm přítomen.

FK Kralupy 1901 B – FK Pšovka B 5:21

Sestava: Černý, Hrdlička, Husák O., Kalabus, Pokorný, Šišaj, Tischer

Branky: Černý 6x, Kalabus 6x, Husák O. 3x, Pokorný 3x, Šišaj 1x, Tischer 1x, vlastní 1x

Zápas v Kralupech jsme odehráli proti místnímu týmu kategorie U8, tj. stejně starým klukům, se kterými jsme se potkávali v minulé sezóně na turnajích. V utkání jsme měli po celou dobu převahu, ale nebylo to tak, že by se hrálo jen na polovině soupeře. Domácí se do šancí také dostávali, ale dneska se nám velmi dobře činili brankáři ?. Těch pár gólů, které jsme obdrželi, bylo spíše dílem pozdního přepnutí do obrany na polovině soupeře, kdy jsme jeho útočníky nechávali neobsazené. To ale vyplynulo z naší útočné hry a snahy všech kluků dostat se rychle po ztrátě opět k míči… Myšlení na „zadní vrátka“ za všech okolností ještě klukům do hlavy úplně nevtloukáme.

V útočné fázi se nám celkem dařily přihrávky, resp. často byla k vidění alespoň snaha o ně, i když byly třeba nakonec zblokovány. Tři nebo čtyři naše góly padly po pěkné souhře a gólové přihrávce před odkrytou bránu. Jedna branka pak padla po rohovém kopu, takže možná už se pomalu ty nacvičované situace z tréninku začínají projevovat sem tam i v zápasech. Dneska bych pochválil naše dva nejúspěšnější střelce, nejen za vstřelené góly, ale hlavně za snahu o kombinační hru při postupu na bránu. Toník a také Ládík mě pak taky nadchli coby brankáři preferující při rozehrávce od brány komou přihrávku za bránící hráče na nabíhající útočníky, což se jim nezřídka dařilo. Líbila se mi ale hra všech kluků – Ondrova zarputilost, Kubovo kličkování a snaha být co nejvíc na míči, Fílova hra dozadu i dopředu (dneska hattrick), Teovy úniky a o Adamovi a Toníkovi už byla řeč.

Kluci nominovaní na zítřejší Planeo Cup si dnes všichni s chutí zastříleli, tak snad si něco z toho vezmeme i zítra do Neratovic.