23_20230421_092021.png
280_20240602_115050.jpg

U8/U7: TJ Kly - FK Pšovka

V utkání proti staršímu soupeři jsme viděli dost bojovnosti a (hodně) málo fotbalu...

TJ Kly - FK Pšovka 20:7 (6:1, 4:2, 3:1, 7:3)

Sestava: Kratochvíl, Srba, Dosiak, Růně, Moudřík, Hájek.

Branky: 5x Srba, 1x Dosiak, 1x Hájek.

Po delší době jsem měl opět příležitost být přímým aktérem zápasu mladší přípravky. Jelikož naše děti znám, tak jsem nešel úplně do neznáma a tušil jsem, co mám očekávat.

Úplně úvodem chci všechny hráče pochválit, protože během zápasu projevovali snahu zlepšovat svůj výkon a věnovat pozornost jen fotbalu. Samozřejmě, pokud na pozici brankáře či obránce začínáš úplně od nuly, není to jednoduché... o to viditelnější a rychlejší jsou ale pokroky. :)

Rozdíl mezi soupeři byl zejména ve výšce, z fotbalu jsme toho od obou týmů viděli bohužel opravdu málo. Na naší straně prokazovali hezká řešení situací Ondra s Maxem, na straně soupeře pak občas pěkně rozehrál, nebo zaútočil brankář. Naši hráči nevěděli o týmové hře, rozestavení, nabíhání a spolupráci vůbec nic, soupeři tak o 10 % víc. Můžeme si říct, že pro nás trenéry to nebyla úplně vizitka dobré práce. :(

To je ale výsledek práce dospělých, ne hráčů. Ty ještě jednou chválím, protože byli odvážní, nebáli se pozice brankáře ani obránce, nehroutili se z chyb (a že jich bylo :D) a postupem času se více a více snažili hrát a méně a méně stát a čumět. To je taková naše specialitka. :) To vedlo k několika pěkným průnikům i od Martínka, Denyho, Rádi a Domči. Všichni kluci si během zápasu dokázali vybojovat míč a zaútočit. Pohybový potenciál mají všichni přítomní a jsem rád, že z dnešního zápasu odchází s dobrým pocitem. 

Přeju všem, ať se o tréninky rychle zlepšují (a to jak v dovednostech, tak v chápání hry a používání mozku), získávají sebevědomí a hlavně ať je fotbal i nadále baví.

Sportu zdar!