217_20231009_113433.jpg

U9: Čechie Kralupy, Kostelec a Lužec

Dvě výhry proti slabším týmům a jedna prohra se silným soupeřem po dobrém výkonu.

V minulém týdnu jsme sehráli nejprve odložený zápas s Čechií v čase úterního tréninku a pak si to v sobotu rozdali s dětmi z Kostelce a Lužce.

FK Pšovka B - FK Čechie Kralupy 21:7
Sestava: Borovička, Homolka, Hrdlička, Husák M., Novotný, Pexa, Šišaj, Thun, Yuryshynets
Branky: Husák M. 5x, Borovička 4x, Hrdlička 4x, Thun 4x, Pexa 3x, Šišaj 1x

O soupeři z Kralup víme, že nasazuje vesměs mladší děti, které hrály ještě vloni za minipřípravku. A jelikož se už překlopil říjen a máme tak za sebou dva měsíce aktuální sezóny, přišel nám tento zápas jako ideální k otestování prvních nováčků, kteří doposud jen trénovali a v trénincích se nám jevili jako nejvíce zapálení do fotbalu. Prostor tedy dostali Seba a Honzík N. a zejména prvně jmenovaný se příležitosti zhostil na výbornou a vstřelil hned 4 góly. Tomu říkám parádní debut! :-)

SK Labský Kostelec - FK Pšovka A 6:16
Sestava: Borovička, Homolka, Husák M., Husák O., Kubišta, Pexa, Thun
Branky: Husák M. 4x, Husák O. 3x, Thun 3x, Homolka 2x, Pexa 2x, Borovička 1x, Kubišta 1x

Na toto utkání jsme se rozhodli nasadit sestavu, která obyčejně hraje zápasy B-týmu (s výjimkou Ondry). Kostelečtí mají totiž hráče na výkonnostní úrovni, která ani zdaleka nestačí na zápasy nejsilnější skupiny okresního přeboru. Chtěli jsme tedy dosáhnout toho, aby vývoj zápasu nebyl tak jednoznačný jako v případě našeho prvního střetnutí, do kterého jsme nasadili obvyklou sestavu Áčka a nasázeli soupeřům 40 gólů (což bylo o ničem jak pro ně, tak pro nás). To se celkem podařilo, utkání nebylo tak jednostranné a i na dětech z Kostelce byla vidět spokojenost, že nedostali takovou dardu jako v jiných zápasech této sezóny. Za nás naskočil ke svému prvnímu zápasu Toník a připsal si jednu branku, za což mu gratuluju! :-)

AFK Lužec – FK Pšovka B 13:9
Sestava: Čermák, Hrdlička, Husák O., Pastrnek, Šišaj, Wsol
Branky: Pastrnek 3x, Čermák 1x, Hrdlička 1x, Husák O. 1x, Šišaj 1x, Wsol 1x, vlastní 1x

V tomto zápase jsme nasadili naopak silnější sestavu než obvykle, složenou ze dvou stabilních členů Áčka a dalších kluků, které využíváme v obou týmech B i A podle potřeby. Soupeř z Lužce měl k zápasu připraveno asi dvacet dětí různého věku, což se nakonec projevilo jako rozhodující faktor z pohledu vývoje zápasu a konečného výsledku. Utkání bylo velice vyrovnané, po většinu zápasu jsme dotahovali skóre a na konci třetí čtvrtiny se nám ho podařilo otočit. Zkraje poslední části jsme ještě odskočili na +2 góly, pak se ale začala projevovat naše únava. Vypadli jsme z tempa, zatímco soupeř těžil s převahy na střídačce a množství relativně čerstvých hráčů (dalšími jeho "zbraněmi" bylo časté ukopávání míče do autu a chytání malé domů). Skóre v posledních deseti minutách otočil ve svůj prospěch a my už se nevzmohli na reakci. V zápase vynikal zejména Ládík, který přestože měl problémy s prasklou kopačkou (nejprve jsme sehnali jen stahovací igelit, takže hrál s igelitovou bambulí na nártu... a až po nějaké době někdo přinesl elektrikářskou pásku a igelit jsme jí mohli nahradit :-)), tak předvedl výborný výkon jak u něj tradičně v obraně, tak i v útoku. Bojoval o míče, útočil po lajně a nakonec byl odměněn vstřelením našeho posledního gólu po sólu přes půl hřiště!

Společným prvkem všech tří zápasů byly pozoruhodné výkony od kluků, kteří na sebe v minulosti pozornost tolik nestrhávali. Zejména na Míšovi Husákovi je vidět, že aktuálně prochází znatelným posunem - v zápasech si aktivně bere míče, v rychlosti se posouvá s míčem na noze dopředu a snaží se o zakončení. Je na něm vidět zápal pro fotbal, takže jen tak dál! Seba Thun se jako nováček jeví zatím velmi dobře. Je rychlý, dravý a cpe se do zakončení - dohrává situace až do konce a těží z toho gólově. A o Láďovi Hrdličkovi už byla řeč, i když ten tedy na sebe pozornost poutá vždy a ne pokaždé v čistě pozitivním smyslu. Když se ale soustředí jen na fotbal, bývá jeho výkon pro tým velkým přínosem, protože maká jak v obraně, tak v útoku. Jen si tu soustředěnost udržet tak nějak dlouhodoběji :-).