Související zápas

so 9. 9. 2023 9:00 @ Pšovka Mělník, OP mladší přípravka sk. A, 2. kolo
202_20230911_084233.jpg

U9: FK Kralupy

Tento víkend hrálo jen Áčko, Béčko mělo volno.

FK Pšovka A - FK Kralupy 1901 A 21:13
Sestava: Borovička, Černý, Kalabus, Pastrnek, Pexa, Veltruský, Wsol
Branky: Černý 7x, Borovička 5x, Pexa 3x, Kalabus 2x, Wsol 2x, Pastrnek 1x, Veltruský 1x

V utkání jsme byli po celou dobu o krok až dva před soupeřem a ač se snažil a zejména jedna jeho hráčka nám řádně zatápěla, dovedli jsme zápas v klidu do vítězného konce. Trenér Štefan by rád vyzdvihl výkony Adama a Tondy, i když se občas stalo, že lehkomyslně ztratili míč před vlastní bránou, za což nás soupeř potrestal. Pexič dobře fungoval coby aktivně hrající brankář, kdy se snažil nechytat malé domů od Toníka, nohou tyto míče přebírat a rozehrávat. Honzík zase chytře využíval skutečnosti, že hostující brankář je malého vzrůstu, a úspěšně střílel pod břevno. Zároveň však z trenérovy strany zazněla i kritika - malý důraz v soubojích o míč, špatné nabízení se v momentech, kdy náš brankář rozehrával od brány a neměl dostatek možností, jak situaci řešit.

V tomto zápase jsme se opět snažili protáčet naše hráče na jedn. pozicích včetně brankáře, aby si vyzkoušeli a postupně se naučili fungovat na všech postech. Rádi bychom, aby se postupně rozšiřoval okruh hráčů, kteří jsou ochotni a schopni převzít na sebe zodpovědnost za vývoj zápasu... ale zatím jich máme pomálu. Konkrétně 2 až 3 a v tomto utkání se to opět projevilo. Většina kluků se vlastně jen "veze" a čeká, co s míčem vymyslí Áďa nebo Toník. Jejich vlastní příspěvek by pak bez servisu těchto dvou byl z hlediska vývoje zápasu nevýznamný. Řada kluků už má dost zápasových zkušeností na to, aby v zápasech plnili významnější roli. Ale téměř se to neděje, a proto se na to zkusíme zaměřit. Cílem pro tuto sezónu z pohledu zápasů bude vedle zapojování nových hráčů a nabírání zápasových zkušeností rozšířit okruh "playmakerů" a posílit role zkušenějších hráčů, kteří sice střílí góly a dokážou těžit z iniciativy týmu, zatím ale tuto iniciativu nejsou schopni sami vytvářet.