82_20230212_221142.jpg

U9: Hodnocení sezóny

Turnaj v Libiši, který se konal poslední červnový víkend, byl pro nás závěrečnou tečkou za sezónou. Také to bylo znát na účasti hráčů – někteří si již užívali dovolenkových radovánek. Ne příliš šťastně organizovaný turnaj, který se hrál převážně za deště, sice pro nás skončil výhrou, ale určitě je ještě co zlepšovat. Na mysli mám především bojovnost hráčů a zápal do hry. Popravdě bych byl dost naštvaný, pokud by turnaj pro nás dopadl jinak. Jak totiž ukázala letošní sezona, nemáme v kategorii U9 Okresního přeboru prakticky žádného přemožitele.

Všechny 3 týmy A, B a C (který byl složen z poloviny z hráčů skupiny U7) hrály na prvních místech pomyslných tabulek. Jediné, co mi trochu kazí radost z výsledků z celé sezony je samotná účast hráčů, kdy jich je do zápasů potřeba cca 18 (na soupisce jich máme 30) a to se nám dařilo jen velmi složitě. Proto se do zápasů dostal často i hráč, který by si to vzhledem k tréninkové docházce vůbec nezasloužil. Na tom je potřeba u některých výrazně zapracovat.

V sezóně jsme si vyzkoušeli i jeden kvalitně obsazený turnaj kategorie U8 a přátelské utkání se Slavií Praha U8. Obě konfrontace nám ukázaly, že co stačí na týmy v okrese, nefunguje na lepší týmy. Pro kluky to byla dobrá zkušenost a nám trenérům tyto těžké zápasy napověděly, kde máme rezervy a na čem více zamakat v příští sezóně.

Za kolektiv trenérů U9
Marian Krejčík