197_20230902_232314.jpg

U9: Kostelec, Lužec

První naše mistráky v nové sezóně přinesly dva divácky zcela rozdílné zážitky.

FK Pšovka A - SK Labský Kostelec 40:2
Sestava: Borovička, Černý, Husák O., Pastrnek, Veltruský, Wsol
Branky: Černý 16x, Wsol 8x, Pastrnek 5x, Husák 4x, Borovička 3x, Veltruský 2x, vlastní 2x

Tento zápas byl z pohledu kvality konfrontace pro naše kluky trochu o ničem :-/ Soupeř z Kostelce prý před sezónou usiloval o zařazení do třetí nejvyšší výkonnostní skupiny přeboru, ale nebylo jim vyhověno a místo už zbývalo pouze ve skupině A, tedy té z pohledu výkonnosti nejvyšší. Tým tvoří převážně hráči ročníku 2016 a zřejmě jim nezbývá, než se podzimní částí sezóny nějak protrápit.

Uspokojeni narůstajícím skóre se naši kluci začali víc a víc přizpůsobovat tempu hostů a hrát tak trochu na půl plynu. Soupeř se většinou honil v chumlu za míčem a my jsme až příliš často volili cestu napříč chumlem ve snaze prokličkovat se, místo jeho překonání dvěma třemi přihrávkami okolo. Úroveň utkání přímo vybízela k souhře a pěkným kombinacím, ale až zase tak moc jsme jich pohříchu neviděli. Nezbývá doufat, že příští zápas nás prověří víc.

FK Pšovka B - AFK Eletis Lužec 10:13
Sestava: Homolka, Hrdlička, Mráz, Pexa, Šišaj, Wsol
Branky: Homolka 3x, Mráz 3x, Pexa 2x, Šišaj 2x

Toto utkání bylo o něčem jiném, než zápas Áčka. Od začátku bylo velmi vyrovnané a ještě 5 minut před konce byl stav nerozhodný 10:10. Oba týmy bojovaly, skóre se přelévalo ze strany na stranu, ale poslední pětiminutovka už nám nevyšla - došly síly zejména klukům v obraně a dohromady s ne příliš jistým výkonem gólmana z toho byla nakonec prohra o 3 góly.

Kluky ale musím ocenit, snažili se všichni do jednoho. Roman zažil teprve druhý zápas, ve kterém se mu podařilo skórovat, a to hned třikrát! Vyplatilo se mu dohrávat situace do konce, kdy dva z jeho gólů padly po dorážkách zblízka. Tomáš předvedl v mých očích asi svůj nejlepší výkon, co jsem ho kdy v zápase viděl, a potvrzuje vzestupnou tendenci z podlední doby, kterou u něj pozoruju. Pexič se snažil kličkovat i rozdávat balóny, Hrdla vybojovával míče, které pak dokázal vyvážel do útoku. Svou zarputilou obranou nás uchránil od několika dalších gólů. Teo nám ukázal, jak umí používat obě nohy - jeden gól pravou, druhý levou a obě zakončení přitom velmi precizní. A Élovi patří uznání za to, že zvládl dva zápasy po sobě... na konci tohoto utkání už byl znatelně unavený.

Přestože byli kluci z konečného výsledku pořádně zklamaní, utkání pro ně mělo velkou přidanou hodnotu. Věřím, že příště budou makat naplno až do posledního hvizdu, a vyplatí se jim to.