U9: Kralupy, Libiš

Další kolo přeboru přineslo výhru áčka a jasnou prohru béčka.

FK Pšovka A - FK Kralupy 1901 A 13:6
Sestava: Borovička, Čermák, Černý, Husák M., Husák O., Kalabus, Šišaj, Thun, Wsol
Branky: Thun 3x, Černý 2x, Husák M. 2x, Kalabus 2x, Šišaj 2x, Borovička 1x, Husák O. 1x

Čekal jsem těžký zápas podobný tomu, který jsme odehráli na půdě tohoto soupeře, a tak jsme při neúčasti Štěpy a Kuby požádali o výpomoc postaršeného Toníka. Kluci z Kralup však přijeli v trochu slabší sestavě, než jakou dali dohromady minule, a tak se nominace Tondy ukázala být jako trochu zbytečná. Takto byl zápas v naší režii a přestože soupeř ještě v poločase držel nadějný výsledek 3:4 z jejich pohledu, herně to takto těsnému výsledku neodpovídalo a v druhé půli se už naplno projevila naše převaha.

Osobně jsem rád aspoň za to, že nám vyšel plán se zařazením Adama do obrany s cílem zapojit ho do rozehrávky a výstavby hry. Áďa pochopil, co přesně po něm chceme, a plnil tuto roli velmi dobře. V útoku jsme ze spousty šancí měli vytěžit víc... příslibem jsou ale 3 góly Sebíka, stejně jako několik čistých asistencí od Ondry H. Vzadu jsme pak zbytečně darovali dvě branky soupeři po nesmyslných přihrávkách ze strany na střed před vlastní bránu do obsazených pozic, což je nešvar, který na konci mladší přípravky v našich zápasech prostě už vídat nemůžeme. Konkrétní hráče, kteří se toho dopustili, zmiňovat nebudu... oni vědí a snad už se konečně poučí ;-)

FK Pšovka B - TJ Sokol Libiš 8:25
Sestava: Čermák, Hrdlička, Husák O., Mráz, Novotný, Pexa, Tischer, Yuryshynets
Branky: Tischer 5x, Čermák 1x, Hrdlička 1x, Mráz 1x

V tomto zápase se nám jakž takž povedla pouze druhá čtvrtina, kterou jsme dokázali zremizovat, jinak jsme tahali za výrazně kratší konec. V naší hře chyběla výstavba od branky - když už se obránce dostal přes napadajícího útočníka soupeře, tak zkazil přihrávku nebo byl vytlačen dalším protihráčem do autu. V defenzívě jsme pak propadali, když jsme nezachytávali opakované akce s kolmicí od gólmana na na střed si sbíhající útočníky.

Soupeři hráli vzadu jednoduše, občas si pomohli malou domů nebo odkopem do autu, naše akce však nejčastěji končily na výborně chytající brankářce. Prosazovat se dokázal jen Kuba, který jediný držel v utkání náš útočný prapor. Za jeho návrat do sestavy jsem rád, stejně jako za jednu hezkou akci od Tomáše, kdy si prohodil míč mezi dvěma protihráči a zavěsil umístěnou střelou.