U9: Libiš a Kralupy

V Libiši jsme vydrželi jen poločas. V Kralupech to bylo napínavé a hrál se místy opravdu hezký fotbal.

TJ Sokol Libiš - FK Pšovka B 24:7
Sestava: Brestovanský, Husák M., Kubišta, Mráz, Novotný, Pexa
Branky: Husák M. 5x, Brestovanský 1x, vlastní 1x

Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, ale jako v předešlých zápasech jsme si nechali soupeře odskočit o dvě branky. Kluci pak zapnuli a dokázali srovnat na 2:2, kdy oba góly vstřelil Míša Husák. Po první čtvrtině jsme sice prohrávali 4:2, ale zápas byl vyrovnaný. Do druhé části kluci vlétli a dokázali rozdíl ve skóre smazat a vyrovnat na 4:4. V této čtvrtině jsme obdrželi ještě dvě branky a po polovině zápasu se skóre 6:4 to vypadalo stále na vyrovnaný zápas. Škoda několika jasných neproměněných gólových šancí, kdy jsme šli sami na branku a většinou jsme trefili velmi dobře chytající domácí brankářku, nebo šla střela vedle.

Jak se později ukázalo, tyto promarněné šance nás pak hodně mrzely. Třetí čtvrtina se nám totiž vůbec nepovedla, kluci jakoby přestali hrát a soupeř toho využil. Nemilosrdně trestal naše chyby v rozehrávce a bránění a my dostali 10 gólů v řadě, aniž bychom sami nějaký dali. V této části se tedy stav změnil na 16:4. Kluci byli o přestávce jak opaření a proto jsem jim řekl, že těch posledních odehraných 15 minut hodíme za hlavu a úplně na ně zapomeneme. Vzali si to opravdu k srdci a do závěrečné části zase vlétli a bojovali do posledních sil. Podařilo se vstřelit jen tři branky, ale měl jsem z nich radost. Potěšilo mě, jak kluci poslední část odmakali a zápas se vztyčenou hlavou dohráli.

M. Kubišta

FK Kralupy 1901 A - FK Pšovka A 10:16
Sestava: Borovička, Černý, Husák O., Kalabus, Kunta, Thun, Wsol
Branky: Kalabus 5x, Černý 3x, Kunta 3x, Wsol 3x, Husák 1x, ? 1x

V tomto zápase nás tedy rozhodně nepotkalo nic lehkého. Kralupáci hrají hodně do těla, dobře brání a hra proti nim byla pro naše kluky fyzicky náročná. Vepředu se snažili prosadit spíš individuálně, o žádnou velkou souhru se nejednalo, i to jim však stačilo na to držet se nás ve skóre až do konce. Měli jsme opticky navrch, v žádné čtvrtině jsme však domácí vyloženě nepřehráli, a tak bylo utkání po celou dobu napínavé.

Měl jsem dnes radost z nemála povedených akcí, kdy jsme předvedli buď pěknou souhru dvou až tří hráčů, nebo hezkou individuální akci. Pokud jde o souhru, vybavuju si třeba přímý kop Adama zhruba z půlky, takový prudký rohlík před bránu, kam si naběhl Elien, jemuž stačilo správně nastavit nohu, a gólman lovil míč ze sítě. Z individuálních akcí bych zmínil situaci, kdy se Štěpána proháčkoval přes mnohem statnějšího protihráče a zruba z pěti metrů vyslal takové dělo přímo pod klacek, že to jsem u něho ještě neviděl. Brankář si sáhnul, ale to se spíš kryl, aby to neschytal do obličeje.

Za nejhezčí akci zápasu bych ale označil Adamův tanec se třemi protiháči. Po rohovém kopu soupeře, na který si naběhl i jeho gólman, se ke špatně rozehranému míči dostal náš útočník a zidanovkou se zbavil prvního soupeře. V tu chvíli už kolem něho pelášil zpět gólman, aby zabránil lacinému gólu, a také obránce, který chtěl skočit Adamovi do cesty a zablokovat mu střelu. Jenže Adam ještě nestřílel... počkal si, pokopl si míč za proběhnuvšího obránce a poslal ho po zemi k opačné tyči brány, než ke které utíkal gólman. Vychutnávka ;-)