Související zápasy

FK Pšovka Mělník

U9: Obříství a Horní Beřkovice

V jarní části sezóny jsme dospěli do odvetných utkání a naše týmy vyjely na zápasy do Obříství a H. Beřkovic.

TJ Sokol Obříství - FK Pšovka Mělník A 12:12
Sestava: Borovička, Čermák, Hrdlička, Husák M., Kunta, Thun, Wsol
Branky: Husák M. 5x, Kunta 3x, Wsol 2x, Borovička 1x, Thun 1x

Vědomi si aktuální úrovně soupeře, nanominovali jsme sestavu tak, aby obě mužstva byla co nejvíce vyrovnaná a bojovalo se o vítězství až do konce. To se, zdá se, podařilo a přihlížející rodiče tak viděli dramatický souboj s remízovým závěrem.

Z pohledu vývoje zápasu jsme byli dle slov trenéra Štefana bojovnější v úvodní třetině, druhá se nám pak vůbec nepovedla, nasazení upadlo a týmový výkon se rozpadl. V třetí třetině se však kluci opět zvedli a místy soupeře zatlačili před vlastní bránu. V závěru se soustředili hlavně na obranu, několikrát je za stavu 11:12 podržel Ondra coby brankář, aby v jedné z posledních akcí zápasu dosáhli srovnání skóre po pěkném průniku Míši.

F. Husák

TJ Slovan Horní Beřkovice - FK Pšovka Mělník B 15:24
Sestava: Brestovanský, Černý, Kubišta, Pexa, Saibt, Veltruský
Branky: Saibt 12x, Černý 5x, Kubišta 2x, Pexa 2x, Veltruský 2x, Brestovanský 1x

Do Beřkovic jsme přijeli s posilou z A-týmu Aďou Černým a Olíkem z U8 a jejich přítomnost a dovednosti byly znát. Zápas jsme začali s velkou chutí a aktivitou. Po zásluze jsme šli do dvoubrankového vedení a měli jsme od začátku nad soupeřem mírnou převahu. Po první čtvrtině jsme vedli 4:3. Ve druhé části kluci nepolevili, naopak zařadili ještě vyšší stupeň a skóre poskočilo na 10:4. Ve třetí čtvrtině jsme pokračovali ve skvělém výkonu, kluků bylo plné hřiště, měli chuť hrát a fotbalem se vyloženě bavili. Na poslední pauzu jsme šli za stavu 16:9. V závěrečné části se ze začátku hra přelévala nahoru dolů, soupeř i nadále bojoval a byly tak vidět góly na obou stranách. Ke konci zápasu ale kluci ukázali, jak si zápas užívají a nechtějí ho pouze dohrát. Skóre se tak nakonec zastavilo na 24:15 v náš prospěch.

Tři čtvrtě zápasu odchytal v brance Tonda, který byl základem našeho úspěchu, protože se na něj kluci mohli spolehnout. Pochytal spoustu střel a zlepšení v rozehrávce s Aďou Černým bylo znát. Aďa Černý dal týmu potřebnou jistotu a klid v rozehrávce a tvorbě hry, což se pozitivně odrazilo na herním projevu celého týmu. V zápase si všichni kluci věřili, předváděli jsme krásné kombinace a nebáli se hrát jeden na jednoho. Ani v obranné fázi kluci nic nevypustili nebo za sebe zaskočili. V útoku Olík předvedl skvělý výkon, který okořenil hned 12-ti góly. Musím však pochválit i Áďu Brestovanského, Páťu Veltruského a Dádu Pexu. David předvedl nejlepší výkon, který jsem od něho viděl. Zápas si užíval a bavil ho.

Na zápase jsem nenalezl žádná negativa, musím kluky moc pochválit za předvedou hru a výkony, které se musely líbit i přihlížejícím rodičům. Bylo na klucích vidět, že tento zápas jim dal potřebnou jistotu a chuť do fotbalu. Převedli ji do svých výkonů a já věřím, že to příště zopakují a budou tímto dále fotbalově růst.