212_20230929_221258.jpg

U9: Obříství a Neratovice

Béčko dostalo nálož, Áčko dotáhlo vyrovnaný zápas k vítězství.

TJ Sokol Obříství - FK Pšovka B 26:5
Sestava: Borovička, Homolka, Husák M., Mráz, Pexa, Šišaj, Yuryshynets
Branky: Borovička 2x, Mráz 1x, Šišaj 1x, Yuryshynets 1x

Od začátku zápasu bylo jasné, že většina domácích hráčů je na vyšší fotbalové úrovni než naši kluci a že tady budeme tahat za výrazně kratší konec. Z našeho týmu hrál solidní partii pouze Honza, jeho velmi dobrý výkon ale ostatní kluci nepodpořili, a tak do naší branky padal gól za gólem. Chyběla obětavost, snaha vybojovat míč po ztrátě zpět a vůbec vracet se do obrany. Až příliš často chodili domácí sami na našeho brankáře, mé domluvy o pauzách směrem k vyšší bojovnosti se míjely účinkem a do toho tam hrozně žrali komáři... A frustrace narůstala :-)

Naštěstí se podařilo kluky namotivovat aspoň do poslední čtvrtiny. Útočníci začali napadat v té době již bohorovně hrající zadáky a gólmana soupeře, směrem dozadu jsme taky začali makat, a tak aspoň poslední část snesla měřítka toho, jak bychom chtěli, aby naše hra vypadala. Prohráli jsme ji jen o gól či dva a vstřelili tři branky. Za výkon v ní bych chtěl pochválit speciálně Vasku a Míšu, stejně jako Dádu hájícího naši branku. Byl bych rád, kdybychom na tento závěr navázali v příštím zápase... ale ideálně hned od začátku ;-)

Fotbal Neratovice-Byškovice A - FK Pšovka A 15:18
Sestava: Černý, Hrdlička, Husák O., Kalabus, Kunta, Wsol
Branky: Černý 8x, Kalabus 4x, Wsol 3x, Hrdlička 1x, Husák O. 1x, Kunta 1x

Tomuto utkání jsem bohužel nemohl být přítomen a stejně tak ostatní kolegové trenéři - koučování se tedy ujali dva tatínkové Petr a Jarda. Zároveň jsem se dopředu pokusil přenést odpovědnost za vývoj naší hry v zápase na kluky samotné. Vzhledem k tomu, že jde o naše nejzkušenější hráče, tak ať se zkusí koučovat sami...

Dle konečného výsledku se zdá, že to zvládli, za což jsem moc rád. Převzetí zodpovědnosti za vývoj zápasu je schopnost, kterou nezíská každý hráč, a která je předpokladem pro to, stát se výborným fotbalistou. Těší mě, že se u některých našich kluků projevuje už v tomto věku.

Rád bych touto cestou poděkoval oběma tatínkům, že v zápase zaskočili na pozici trenérů!