264_20240413_223358.jpg

U9: Obříství, Horní Beřkovice

První jarní domácí mistráky našich dvou týmů přinesly jasnou výhru i jasnou prohru.

FK Pšovka A - TJ Sokol Obříství 18:5
Sestava: Černý, Husák O., Kalabus, Kunta (K), Šišaj, Thun, Wsol
Branky: Kalabus 10x, Kunta 2x, Thun 2x, Černý 1x Husák O. 1x, Šišaj 1x, Wsol 1x

Kluci z Obříství hráli v podzimní části soutěže skupinu B, kde byli nejsilnějším týmem, a tak je OFS pro jaro přiřadil do skupiny A. Bohužel jim prý ale v mezidobí odešli někteří důležití hráči a tým je teď o ně oslaben. A to je škoda, protože v sestavě z podzimu by nám jistě byli vyrovnanějším soupeřem.

Takto z toho byla poměrně jasná záležitost, i když dva nebo tři šikovní hráči soupeře nám občas trochu zatopili. Jeden z nich dokonce dvakrát načapal Ondru v bráně dlouhým a vysokým nákopem z vlastní půlky, který se snesl až do brány, přičemž Ondra měl proti ostrému sluníčku problém dráhu míče sledovat a odhadnout, kam míří. Potřetí a počtvrté si to ale už náš brankář pohlídal, a tak dotyčný hráč soupeře těchto pokusů zanechal.

Soupeř prakticky vůbec nenapadal naši rozehrávku od brány, a tak si v podstatě ani netvořil brankové příležitosti. My jsme se v útočné fázi snažili po většinu zápasu kombinovat a rozebírat soupeře přihrávkami, což se dařilo, ale chyběla nám trpělivost ve finální fázi. Po dvou třech přihrávkách zpravidla přicházela střela ze střední vzdálenosti namísto snahy dostat se s míčem až před branku a zakončovat zblízka. Toník to většinou propálil, ale řada situací si říkala o nápaditější řešení. Postupem času jsme se zase přizpůsobili hernímu tempu soupeře a hráli „na pohodu“, což bych jako trenér chtěl změnit a naučit kluky nepolevovat v nasazení v žádném zápase, ať už těžkém nebo lehkém. Je to důležitý návyk, který jim může přinést zásadní výhodu v zápasech proti silným soupeřům.

F. Husák

FK Pšovka B - TJ Slovan Horní Beřkovice 8:17
Sestava: Hrdlička, Husák M., Kubišta, Mráz, Novotný, Pexa, Yuryshynets
Branky: Husák M. 5x, Hrdlička 1x, Kubišta 1x, Yuryshynets 1x

Zápas jsme začali obdobně jako před týdnem v Kostelci - než se kluci probudili, tak jsme rychle prohrávali 0:2. Dokazali jsme snížit, ale do první přestávky jsme šli nakonec za stavu 1:3. Ve druhé čtvrtině se nám znovu podařilo snížit a vypadalo to, že zápas by nadále mohl být vyrovnaný. Pak jsme ale dostali tři góly za sebou a utkání se začalo lámat. Po polovině zápasu byl stav 4:7, ale stále jsem klukům věřil, že by s výsledkem mohli něco udělat.

Ve třetí části jsme však dostali další ránu v podobě čtyřech gólů za sebou, které jsme si dali v podstatě sami chybami spočívajícími v nepřesných přihrávkách nebo špatnou rozehrávkou. Do poslední části jsme tak šli s průběžným výsledkem 6:13. Konečně se mi i přes nepříznivý stav podařilo kluky namotivovat a vzbudit v nich potřebnou bojovnost, když už se nedaří po fotbalové stránce. Létali po hřišti, bojovali a za to je musím pochválit.

Zápas nakonec skončil naší prohrou 8:17, přičemž 5-ti góly se opět blýskl Míša Husák. V trénincích bych se s klukama chtěl soustředit na naši rozehrávku, která nám dělá asi největší problémy a pramení z toho zbytečně obdržené branky. Na klucích je ještě vidět určitá nerozehranost, ale věřím že dalšími zápasy se to bude lepšit.

M. Kubišta