U9Tělovýchovná jednota Sokol Obříství, z.s.
6:13
so 4. 11. 2023 11:00 @ Pšovka Mělník, OP mladší přípravka sk. B, 10. kolo

U9: Obříství, Loko U8 a halový turnaj na Mělníku

Koncem listopadu jsme odehráli několik zápasů. Jednak dohrávku posledního kola okresního přeboru sk. B s Obřístvím, jednak první kolo Zimní ligy a konečně „domácí“ turnaj pořádaný naším klubem v hale GJP.

FK Pšovka B – TJ Sokol Obříství 6:13
Sestava: 1. poločas – Borovička, Homolka, Husák M., Husák O., Kubišta, Mráz, Novotný, Šišaj / 2. poločas – Černý, Hrdlička, Husák O., Kunta, Tischer, Wsol
Branky: Tischer 3x, Husák O. 2x, Borovička 1x

Tento zápas byl přeložen z řádného termínu do času jednoho z pondělních tréninků, měli jsme k němu tedy k dispozici početný kádr potenciálních hráčů. Rozhodli jsme se proto tak, že pokud soupeř přijede v silné sestavě, na kterou naše tradiční Béčko nebude stačit, necháme část zápasu odehrát kluky z Áčka. V opačném případě by celý zápas odehrálo Béčko.

Došlo na první variantu. Sestava B-týmu nestíhala a jen díky Ondrovi v brance skončil první poločas se skóre „pouze“ 1:8. K druhé části nastoupil náš A-tým, což určitě přineslo zlepšení naší hry, ale původní předpoklad, že se nám podaří soupeře přehrát a skóre zápasu alespoň přiblížit vyrovnání, se nepotvrdil. Postupně jsme sice získali optickou převahu, soupeř ale pohotově přepnul na novou situaci a začal si dost pomáhat věcmi jako malá domů, ukopávání míčů do autu nebo na roh apod. Ale my se především opět trápili střelecky. To v součtu se soupeřem potrestanými chybami v obraně pak vyústilo ve skóre 5:5 za druhý poločas a celkově naši prohru.

FK Pšovka – FK Loko Vltavín U8 19:6
Sestava: Borovička, Čermák, Husák M., Mráz, Pexa, Yuryshynets
Branky: Husák M. 6x, Čermák 5x, Mráz 4x, Yuryshynets 2x, Borovička 1x, Pexa 1x

Utkání jsem se osobně neúčastnil, proto budu stručný. Los nám pro první kolo Zimní ligy přisoudil zřejmě nejlehčího soupeře, jímž byla U8 domácího Vltavínu. O rok mladší děti z týmu Loko toho proti naší sestavě složené převážně z hráčů Béčka příliš neukázaly, a proto skončilo utkání hrané tentokrát v již čistě zimním počasí naší jasnou výhrou.

Turnaj týmů s hráči ročníku 2015 v hale Gymnázia Jana Palacha Mělník

Turnaje pořádaného naším klubem se účastnilo 6 týmů – vedle nás to byl Slovan Velvary, SK Slaný, SK Třeboradice, AFK Hořín a TJ Dynamo Podlusky. Nastoupili jsme prakticky v nejsilnější sestavě čistě hráčů U9, které v současné době máme (tedy bez Kuby a Páti, kteří se omluvili pro nemoc a jistě by byli platní, stejně jako Ládík)... Určitě jsem nečekal, že se bez Fandy, Tondy a Thomase, kteří coby 2015ky už působí v U10, vyrovnáme silným Velvarům, ale konečné 5. místo je pro mě rozhodně zklamáním. Ačkoliv ne tak velkým, jako hra, kterou jsme předvedli. Pokud bych se měl vyjádřit k výkonům jednotlivých hráčů, nebylo tam zhola nic, čeho se chytit, nebo o čem by se dalo napsat v pozitivním duchu. Snad jen to, že se na to kluci vyloženě nevybodli... Vypadalo to, že se snaží hrát, neodchodili to. Ale o to více zdrcující to možná je – i při jakéž takéž snaze hrát jsme na tyto soupeře prostě nestačili.

Zcela nám chyběla výstavba hry. Když už se podařilo rozehrát od brány nebo ze zámezí na vlastní polovině, chyběl ten další krok, kdy bychom dokázali překonat val soupeře a vyvézt či posunout balón do útoku. Chybí nám dobrý brankář, trápí nás úspěšnost zakončení (za 5 zápasů 2 vstřelené branky!!!). Zakopáváme o balón, souboje neustojíme a padáme na zem. Při hře na dvě na tréninku si kluci málem zlámou hnáty, ale v zápase před vlastní bránou jen stojíce přihlížejí, jak si hráč soupeře snad tři, čtyři vteřiny chystá balón na střelu, kterou – naprosto neatakován – ze dvou metrů taky samozřejmě promění v gól... No, tak snad bude mé hodnocení příštího zápasu aspoň trochu pozitivnější.

Sestava: Borovička, Černý, Čermák, Husák O., Kunta, Thun, Wsol

FK Pšovka – TJ Slovan Velvary 0:3

FK Pšovka – SK Třeboradice 0:4

FK Pšovka – SK Slaný 1:0 (branka: Černý)

FK Pšovka – TJ Dynamo Podlusky 0:1

FK Pšovka – AFK Hořín 1:1 (branka: Kunta)