Související zápasy

FK Pšovka Mělník
23_20230421_092021.png
275_20240512_234029.jpg

U9: Tišice, Kostelec a turnaj Miniligy

O víkendu a následující pondělí jsme si střihli mistráky v přeboru i úspěšný turnaj Miniligy.

Mistrovské zápasy:

FK Pšovka A - TJ Sokol Tišice 14:20
Sestava: Borovička, Černý, Husák M., Husák O., Kunta, Šišaj, Veltruský
Branky: Černý 5x, Husák M. 4x, Husák O. 2x, Kunta 2x, Veltruský 1x

Utkání bylo zhruba dvě třetiny hrací doby vyrovnané, pak ale u našich hráčů opadla chuť a vůle udržet pohyb, někteří kluci už nenapadali aktivně hrajícího soupeře tak, jako v předchozím průběhu, a tak se nám ve skóre Tišičtí vzdálili na konečný šestibrankový rozdíl.

Tento zápas znovu poukázal na již známé bolesti našeho týmu. V aktuálním složení, tj. bez postaršených kluků, kteří trénují s U10, nemáme hráče, který by na sebe bral zodpovědnost za zakládání útočných akcí, dovedl převzít balón od gólmana, přejít přes střed hřiště a rozdat míč spoluhráčům na útočné polovině nebo jiným způsobem založit útok. Musíme tedy trénovat více verzí rozehrávky, abychom v tom měli nějakou variabilitu, a vysvětlovat klukům, v jakých situacích je vhodné zvolit jakou variantu rozehrávky.

Trénujeme přihrávky a kombinaci, ale zatím jen část kluků tyto principy přenáší do hry. Chybí klid na míči a rozvaha, co s ním provést. Pak se stávají situace, kdy hráč přejde přes protihráče a okamžitě střílí, byť je třeba na polovině hřiště nebo v nevýhodné pozici zády k bráně či s protihráči v cestě.

A nemáme lídry. Když se prohrává, kluci koukají do země a hledají výmluvy („ten velký mi šlápl na nohu“, „jak to, že mají tak velké hráče“, „proč jsi nepískl ten aut před tím gólem, vždyť ten kluk byl s míčem jasně v autu“... nebo dokonce „jak s nimi můžu stíhat běhat, když musím v tom vedru mít na tričku ještě rozlišovák“).

Máme na čem pracovat. Každopádně zápas přinesl i světlé momenty: několik hezky řešených situací, kombinace dua Štěpán - Ondra s gólovým zakončením, Páťovo nasazení při bránění Kryštofa aj. :-)

FK Pšovka B - SK Labský Kostelec 8:14
Sestava: Brestovanský, Hrdlička, Hruška, Husák M., Mráz, Pexa, Thun, Yuryshynets
Branky: Husák M. 5x, Thun 2x, Hruška 1x

Dle slov trenéra Štefana se klukům zápas s hratelným soupeřem vůbec nepovedl. Nevytvářeli si šance na ohrožení branky soupeře a na činnosti z tréninku, kterým se věnujeme (zejména přihrávky a jednoduché kombinace), jakoby úplně zapomněli. Nezbývá než doufat, že příště to bude lepší.


Turnaj Miniligy:

Letos podruhé jsme se zúčastnili Miniligy týmů z regionu na sever od Prahy a hostitelem tohoto turnaje byl opět klub Slovan Velvary. Vedle domácích se měl zúčastnit ještě další klub, který si za dva týdny zahraje na finálovém turnaji Planeo cupu, a sice FK Teplice. Avšak k naší smůle na turnaj přijeli s béčkem, zatímco jejich áčko startovalo na jiném turnaji. Nevadí, i tak to pro nás byla skvělá konfrontace, protože dalšími soupeři byly silné týmy z Kladna, Ústí a Roudnice. Sedmým do party byl tým ze Slaného.

Hrálo se systémem každý s každým, zápas trval 18 minut a smyslem bylo užít si co největší porci fotbalu, bez prostojů, bez vyhlašování výsledků. Naši sestavu tvořili: Tom Běhounek, Adam Černý, Kryštof Haidinger, Ondra Husák, Tonda Kalabus, Teo Šišaj a Fanda Váňa.

FK Pšovka - SK Roudnice n/L 10:1
Branky: Haidinger 3x, Kalabus 3x, Váňa 2x, Černý 1x, vlastní 1x

Jak míváme většinou vlažné vstupy do turnajů, tak tentokrát to neplatilo. Roudnice vůbec nebyla lehkým soupeřem, ale kluci na ně prostě vlétli a bylo jich plné hřiště. Přestože jsme v dalším průběhu turnaje sehráli těžší zápasy, tak v tomto utkání to byl dle mého názoru náš nejpovedenější výkon - největší nasazení, pohotová rozehrávka, rychlá řešení situací a celkově nejhezčí fotbal.

FK Pšovka - FK Ústí n/L 5:3
Branky: Běhounek 1x, Černý 1x, Haidinger 1x, Kalabus 1x, Šišaj 1x

V tomto zápase jsme v podstatě pokračovali ve výkonu z předchozího utkání, jen se nám už tolik nedařilo střelecky. S kluky (a holkami) z Ústí jsme se nedávno utkali v Neratovicích a tehdy to byl velmi vyrovnaný a tuhý boj. Tentokrát tahali Ústečáci za kratší konec, i když konečné skóre ukazuje spíš na vyrovnaný průběh. Na vině je však spíš naše nízká produktivita.

FK Pšovka - FK Teplice 10:4
Branky: Černý 3x, Haidinger 3x, Váňa 3x, Husák 1x

Zápas začal hrubkou v obraně, kdy jsme asi po pěti odehraných vteřinách inkasovali po ztrátě míče od brankáře na brankové čáře. To jsem ještě netušil, že nejde o první tým Teplic, a v duchu začal nad utkáním lámat hůl. Pak jsme ale začali do sítě soupeře sypat jeden gól za druhým a bylo jasno, že jde o béčko. V závěru jsme pošetřili Fandu a Toma a nechali soupeře snížit.

FK Pšovka - SK Kladno 7:5
Branky: Černý 2x, Kalabus 2x, Váňa 2x, Haidinger 1x

Velmi vyrovnaný zápas s Kladnem se musel přihlížejícím rodičům líbit, i když jsme už nehráli s takovou lehkostí, jako zkraje turnaje. V brance jsme v tomto utkání měli Ondru, který sice podal slušný výkon, ale několika chybkám se nevyhnul, a tak se soupeř stále držel na dostřel jednoho, dvou gólů. Kladenští měli asi nejvyšší a nejurostlejší kluky ze všech, a proto nás souboje s nimi stály mnoho sil. Nakonec jsme vedení udrželi až do konce a byli rádi, že po tomto zápase přišla dvacetiminutová pauza, v níž jsme mohli trochu posvačit a dobít baterky.

FK Pšovka - FC Slovan Velvary 3:0
Branky: Haidinger 2x, Běhounek 1x

Přestávka nám prospěla, navíc během ní hrál domácí tým právě s houževnatým Kladnem, takže jsme měli trochu výhodu z pohledu nastřádané energie. I tak to ale byl opět velký boj jako vždy, když se s Velvarskými utkáme. Půlka zápasu byla naprosto vyrovnaná, ani jeden z týmů nemohl dosáhnout vstřelené branky. Soupeř hrál ve velké rychlosti, a tak jsme trochu ustálili sestavu s kluky, kteří byli schopni rychlostně konkurovat. Pak jsme se konečně trefili, brzy přidali další branku a hra se postupně přenesla na polovinu soupeře. Chvíli před koncem jsme přidali ještě gólovou pojistku a bylo hotovo.

FK Pšovka - SK Slaný 12:2
Branky: Běhounek 3x, Husák 3x, Kalabus 2x, Váňa 2x, Haidinger 1x, Šišaj 1x

Kluci ze Slaného nám sice dali první gól a pak ještě vedli 2:1, ale to bylo tak vše, co v zápase předvedli. Z pohledu fotbalové vyspělosti byli řekněme o úroveň níž, než ostatí týmy, přesto se snažili hrát a nevzdávali se. Naši kluci se postupně přizpůsobili tempu soupeře, za což se jim nelze po pěti turnajových zápasech v nohách a v nastálém vedru divit, a v klidu kontrolovali průběh zápasu až do samotného závěru.

Šest zápasů, šest výher! O výhru méně mělo zřejmě Kladno a za nimi pak byli se čtyřmi výhrami a dvěma prohrami domácí... tedy pokud mám správné informace. Výsledky se nezaznamenávaly, těžko tedy říct. Pokud jde o individuální výkony, tak jsem určitě spokojený s výkony všech našich hráčů. Tradičním motorem a plícemi týmu byl Fanda, v brance, v obraně i útoku si počínal skvěle Toník. Thomas předvedl parádní výkon směrem do obrany i dopředu a Kryštof byl opět nejlepším střelcem týmu. Ondra s Teem si odehráli svoje a dobře plnili své role v útoku i obraně (a Ondra i v brance) a nakonec bych zmínil Adama, jehož výkon se mi obzvláště zamlouval. Odvážné kličky, chytrá řešení, tvrdá střelba, důraz v soubojích. Super!