226_20231029_230602.jpg

U9: Turnaj na Polabanu

Na turnaj do Nymburka jsme vyrazili s dvěma úkoly: sehrát se / rozehrát se a zkusit si těžké turnajové zápasy před kvalifikačním turnajem Planeo Cupu a hlavně neonemocnět, abychom na ten kvalifikační turnaj měli vůbec s kým jet. První úkol se nám splnit snad podařilo a ten druhý uvidíme... Ale počasí nám přálo, kluci se o pauzách oblékali, tak snad nikdo nelehne...

Na Veslák do Nymburka jsme přijeli v sestavě: Borovička, Černý, Haidinger, Hrdlička, Kalabus, Kunta, Thun, Váňa, Wsol. Jednalo se o turnaj pro kategorii U10, takže se hrálo s trochu jinými pravidly, než na které jsme zvyklí z mladší přípravky. Ve starší přípravce se hraje 5 + 1, auty se vhazují, malá domů už se nechytá... Až na hru v šesti ale vše už ovládáme, takže s tím jsme neměli větší problém. Zúčastnilo se 9 týmů a každý si zahrál s každým, což ale znamenalo, že se hrálo kratší dobu než obvykle - zápas trval jen 15 minut.

FC Sporting Mladá Boleslav - FK Pšovka 0:1
Branky: Váňa 1x

Na úvod jsme dostali hratelného soupeře. Kluci a holky ze Sportingu byli vyšší a urostlejší, ale po fotbalové stránce to trochu pokulhávalo. Nicméně než jsme si zvykli na fyzičtější styl vesměs o rok starších hráčů soupeře, tak zápas skončil a my jsme byli rádi za hubené vítezství, kterého jsme dosáhli Fandovou brankou asi 10 vteřin před koncem.

FK Pšovka - SK Praga Vysočany 2:1
Branky: Wsol 2x

Velmi podobný zápas jako naše první utkání - soupeř nepříliš fotbalový, ale houževnatý. Zápas jsme ale měli celkem pod kontrolou, hráči Pragovky snížili až v samotném závěru z ojedinělé akce.

SK Polaban Nymburk - FK Pšovka 3:1
Branky: Wsol 1x

Domácí byli už fotbalovější mančaft než předchozí soupeři a dali nám to pocítit. My jsme přesto nijak nepropadli a sehráli s nimi vyrovnaný zápas. Góly nám tam ale nepadaly a tak toto bojovné utkání skončilo naší prohrou.

FK Pšovka - SK Kladno 2:8
Branky: Černý 1x, Haidinger 1x

Bez šance. Kladenští na tomto turnaji skončili druzí a spolu s FA byli o třídu odskočení od ostatních týmů. Technická vybavenost kladenských hráčů a řešení situací ve vysoké rychlosti jsou dva prvky, které mi z tohoto utkání nejvíce utkvěly. Bylo by super, kdybychom za rok byli na takového úrovni.

AFK Sadská - FK Pšovka 1:3
Branky: Borovička 1x, Haidinger 1x, Váňa 1x

Toto byl nejslabší soupeř, se kterými jsme se utkali, a výsledek 3:1 byl spíš dílem únavy našich kluků po pěti zápasech v řadě. Jinak by si hráči ze Sadské odnesli minimálně bůra... ale tak nějak jsme se přizpůsobili jejich pomalejšímu tempu a zápas si jen pohlídali k pohodlnému vítězství. Nelíbilo se mi to, ale vzhledem k únavě se to dalo pochopit. Po tomto zápase následovala kýžená půlhodinová pauza.

FK Pšovka - SK Sparta Kolín 2:3
Branky: Haidinger 1x, Thun 1x

Velmi vyrovnaný zápas se smolným koncem, kdy Toník napálil břevno z trestného kopu a odmítl tak chvíli před koncem remízu, která by zápasu slušela podle mého názoru nejvíc. Kolínská U10 proti nám nezahrála svůj nejlepší zápas a my toho využívali. Hráli jsme sebevědomě, ale nakonec nám chybělo štěstí.

RMSK Cidlina Nový Bydžov - FK Pšovka 0:1
Branky: Váňa 1x

Náš jednoznačně nejlepší zápas! Velký boj s nakonec bronzovou Cidlinou rozhodl svým typickým způsobem Fanouš – zatažení míče po straně, rychlá Robbenovská klička do středu a rána k tyči. Dalším hrdinou zápasu byl Tonda v brance, který toho agilnímu soupeři hodně pochytal.

FK Pšovka - Fotbalová akademie Praha - tygři 0:9
Branky: -

Tygry jsme měli možnost vidět v jednom zápase, a tak jsme věděli, co nás čeká. Bezchybná obrana v podání vysokých silných hráčů, rychlý přechod do útoku a roztrhání obrany soupeře křížnými přihrávkami se zakončením do prázdné branky. Kluci tedy zkusili hrát v bloku a tento systém soupeře narušovat, nutit je ke střelbě z dálky... ale dařilo se nám to jen velmi omezeně. Pro tento zápas jsme si dali cíl dát alespoň jeden gól. Nakonec se nám to nepovedlo a přes vynikající obranu jsme se snad ani nedostali k zakončení. Dobře, že tohoto soupeře jsme dostali až v úplném závěru. Nakonec bral první místo po osmi vítězstvích.

S naším vystoupením na turnaji jsem určitě spokojen. Bylo z toho sice až 6. místo, ale dokázali jsme si, že umíme hrát těžké zápasy proti fyzicky vyspělejším týmům, které můžeme přehrát fotbalovostí. Že umíme zabojovat a taky plnit pokyny trenéra. Náš výkon stál na tradičních pilířích, tedy téměř bezchybnému Toníkovi v brance a režisérovi naší hry Fandovi. K tomu se přidal nebojácný a v rychlosti kličkující Kryštof, univerzál Štěpán, který vyzkoušel všechny pozice (útočník - střeďák - obránce) a na všech obstál, a soupeřovu obranu neustále zaměstnávající Adam. Éla tolik vidět nebyl, ale jako vždy se tak nějak přimotal tam, kde měl být, a byly z toho 3 góly. Seba uplaňoval svůj důraz a v útočné fázi si své odehrál... na obraně je ještě potřeba pracovat. A naši defenzivní hráči Honzík a Ládík odehráli turnaj se střídavými úspěchy, kdy se jim dařilo proti slabším soupeřům a méně pak proti těm silným.

Uvidíme, jak se nám bude dařit v Planeo Cupu, kde nebudeme mít Kryštofa, ale zato s námi bude Thomas. Pokud zopakujeme výkony z tohoto turnaje, tak bychom se snad reálně mohli poprat o postup do jarního finále :-)