210_20230925_120730.jpg

U9: Turnaj v Pardubicích

Zúčastnili jsme se kvalitně obsazeného turnaje miniligy týmů z regionu na východ od Prahy.

V rámci miniligy týmů z oblasti mezi Prahou a Pardubicemi jsme na turnaji konaném v Pardubicích zaskočili za tým Bohdanče a zahráli si 5 zápasů se soupeři na podobné úrovni, jako jsme my. Chtěli jsme si zase po nějaké době vyzkoušet hru v nejsilnější možné sestavě hráčů ročníku 2015, ale Fanda s námi tentokrát jet nemohl. Zastoupil ho Kryštof ze spřáteleného klubu Sokol Tišice, který s námi trénuje. Do Pardubek jsme tedy vyrazili v sestavě: Běhounek, Černý, Haidinger, Kalabus, Kunta, Veltruský, Wsol.

FKP - SK Sparta Kolín 1:4
Branky: Běhounek 1x

Kolín nás v úvodním utkání turnaje dokonale zaskočil nastavením rychlého tempa, na které nejsme ze zápasů okresního přeboru zvyklí. Přestože jsem kluky upozorňoval, že na nás vlétnou a že je třeba hrát okamžitě s maximálním nasazením, dokázal se s tím od úvodních vteřin popasovat jen Thomas. Na Kolíňácích je znát praxe z těžkých zápasů, nám se vůbec nedařilo v útočné fázi, a tak utkání skončilo jasným vítězstvím soupeře.

FKP - SK Český Brod 5:5
Branky: Černý 2x, Běhounek 1x, Kalabus 1x, Veltruský 1x

V tomto zápase už jsme se celkem chytili. Přeskupili jsme trochu řady, Kryštofa posunuli do útoku a z jeho práce kluci vytěžili nějaké branky. Výraznou překážkou nám ale byl brankář soupeře, který chytal fantasticky, a dle mého názoru to bylo hlavně jeho zásluhou, že utkání skončilo remízou.

FKP - FK Pardubice 6:4
Branky: Černý 2x, Kalabus 2x, Haidinger 1x, Kunta 1x

Zápas s domácími začal jejich poměrně brzkým gólem, a tak jsme museli obracet. Ale podařilo se a po několika minutách už jsme vývoj skóre kontrolovali. Dostali jsme ale zbytečně několik laciných gólů, tak konečný výsledek úplně neodpovídal poměru sil na place. Dopředu to bylo slušné, některé góly padly po pěkné kombinaci (např. v podání Kryštofa a Adama).

FKP - FK Čáslav 7:7
Branky: Kalabus 5x, Haidinger 1x, Wsol 1x

Tento zápas mi doteď leží v žaludku ;-) Bylo to jedno z těch utkání, kdy se zrodí naprosto nepochopitelný zkrat a tým ztratí jasnou výhru. Od začátku zápasu nám vycházelo skoro vše a do čeho jsme kopli, to skončilo gólem. Toník nemastnému soupeři sázel jeden gól za druhým a v polovině zápasu jsme vedli 6:0. Stáhl jsem pak Thomase a Tondu ze hřiště, to však jako kdyby zapůsobilo jako impulz pro soupeře, který se začal prosazovat. Když jsem za stavu 6:3 vrátil vystřídané kluky do hry, bylo už pozdě... soupeř už "cítil krev" a své střelecké pokusy, byť někdy se štěstím, proměňoval dál. Dokonce skóre otočil na 6:7 a my měli co dělat, abychom v závěru zápasu aspoň vyrovnali.

Těžko říct, co bylo příčinou takového kolapsu. Nemyslím si, že to bylo jen vystřídání klíčových obránců... Řekl bych, že se kluci uspokojili snadným vývojem zápasu a v hlavě už byli nastavení na to, že zápas snadno dovedeme do vítězného konce. Čím více se pak soupeř přibližoval ve skóre, tím více nervózní a frustrovaní někteří z nich byli. Každopádně s odstupem si myslím, že to pro nás byla skvělá zkušenost a zápas, ze kterého se můžeme velmi poučit. Rád bych taky vysekl poklonu klukům z Čáslavi, jak se dokázali zvednout a utkání (téměř) otočit!

FKP - AFK Pečky 8:1
Branky: Černý 3x, Kunta 3x, Haidinger 1x, Wsol 1x

K mému potěšení jsme se z předchozího zápasu rychle oklepali a utkání s Pečkami v pohodě zvládli. Přestože to nebyl snadný soupeř, podařilo se nám navázat na první část zápasu proti Čáslavi a udržet vývoj až do konce. Předvedli jsme nejpřesvědčivější výkon zpestřený o pěkné góly (zaseknutí Eliena před obráncem a střela brankářovi do protipohybu, Adamova cílená rozehrávka rohu na Kryštofa, který z jedné přesně zakončil, atd.).

Ve výsledku z toho bylo 3. místo na tomto kvalitně obsazeném turnaji. Nabrali jsme další zkušenosti, zjistili, kde máme slabiny a na čem je potřeba pracovat. Zhruba za měsíc nás čeká další podobný turnaj, tak uvidíme, zda se nám do té doby podaří o nějaký kousek posunout a předvést tam zase o něco lepší výkon.

Konečná tabulka turnaje:

Poř.