204_20230918_232611.jpg

U9: Záryby, Neratovice a Tišice

Mezi řáděním na kolotočích na Vinobraní jsme si střihli tři zápasy - Áčko v Zárybech a o dva dny později doma s Tišicemi, Béčko v Neratovicích.

TJ Záryby - FK Pšovka A 6:26
Sestava: Černý, Hrdlička, Kalabus, Kunta, Váňa, Wsol
Branky: Váňa 9x, Kalabus 6x, Černý 5x, Kunta 3x, Wsol 3x

Do zápasu jsme nastoupili v dobrém tempu a poměrně záhy jsme se prosadili parádní Elianovou střelou do šibenice. Postupně jsme navyšovali skóre a do konce poločasu jsme soupeři dovolili vstřelit jen jednu branku. V druhé části zápasu jsme trochu polevili na tempu, soustředili se na útočení, a tak jsme občas propadli v obraně. Soupeř toho využil a nastřílel pár branek. Z našeho soustředění se na útok ale rezultovalo 17 gólů za druhý poločas, i kluci hrající v obraně chtěli být u toho, a tak se za těch pár inkasovaných gólů určitě nezlobíme.

Na domácích bylo vidět, že už mají zažitý určitý styl a natrénované některé situace. Při rozehrávce se brankář snažil dlouhými balóny hledat volné útočníky, kteří si zabíhali do lajny. Většinou jsme si to ale byli schopni pohlídat ať už včasným vystoupením do dráhy míče, nebo pak útočník ztroskotal na pokusu obejít našeho obránce. V útočné fázi jsme od našich kluků viděli pár hezkých kombinací, kdy jeden hráč přešel přes soupeře a adresoval gólovou přihrávku spoluhráči před odkrytou bránu. Jsem zvědav, jestli toto budeme schopni hrát i proti těžším soupeřům, o čemž se přesvědčíme už příští týden na turnaji v Pardubicích.

I přes ten lehčí pokles tempa ve druhé části mě zápas bavil a musím pochválit všechny kluky do jednoho - snažili se hrát po celou dobu fotbal. Povzbuzovali se a většina z nich během zápasu i dobře komunikovala ("přihraj", "obsaď ho", "dej mu to" atd.). Jen tak dál!

Fotbal Neratovice-Byškovice B - FK Pšovka B 28:4
Sestava: Husák M., Křesťan, Pastrnek, Pexa, Šišaj, Yuryshynets
Branky: Husák M. 2x, Pexa 1x, Šišaj 1x

Utkání proti silnému soupeři, za něhož z nějakého důvodu nastoupili titíž hráči, kteří běžně hrají za jeho A-tým, nám vůbec nevyšlo. Ovládli ho dva šikovní hráči domácích, kteří předváděli o třídu vyšší výkon než ostatní. Zápas tak pro nás skončil krutým výsledkem a nezbývá doufat, že k odvetě u nás nastoupí neratovičtí se skutečným Béčkem a příští zápas bude vyrovnanější.

FK Pšovka A - TJ Sokol Tišice 13:14
Sestava: Borovička, Čermák, Černý, Hrdlička, Husák O., Kunta, Wsol
Branky: Černý 4x, Husák O. 3x, Borovička 2x, Wsol 2x, Hrdlička 1x, Kunta 1x

Tento zápas nabídl především bojovnost na obou stranách, fotbalové krásy moc nepobral. Nejlepšího hráče zápasu měli ve svých řadách bohužel pro nás Tišičtí, svým výkonem se mu z našich přiblížil snad jen agilní Štépa. Po celý zápas jsme dotahovali skóre a v závěru už nezbyly síly na jeho obrat v náš prospěch. Nicméně kluky je třeba za bojovný výkon pochválit - když už chyběla větší invence směrem dopředu, tak jsme to aspoň odmakali dozadu a nenechali soupeře příliš odskočit. Vedle neúnavného Štěpána dneska zaujal svým výkonem Ládík, který když chce a soustředí se na fotbal, tak je velice platným členem týmu.