222_20231022_195903.jpg

U9: Záryby, Neratovice a Tišice

Pěkné domácí zápasy mladší přípravky.

FK Pšovka A - TJ Sokol Záryby 11:10 (1:2, 4:2, 3:1, 3:5)
Sestava: Wsol, Hrdlička, Černý, Kunta, Borovička, Thun, Čermák, Veltruský.
Branky: 2x Wsol, 2x Borovička, 2x Černý, 2x Kunta, 1x Thun, 1x Čermák, 1x vlastní.

Tohle byl opravdu pěkný zážitek - utkání v přátelské atmosféře, vyrovnaný průběh, na konci VELKÝ potlesk všech fanoušků hráčům obou týmu. To bylo super, moc jsem si to užil. :)

Co se týče naší fotbalové kvality, tak jsme bohužel nebyli moc dobří. Na klucích byla vidět nejistota na pozici brankáře, která nám samozřejmě přinesla několik obdržených gólů a také problémy při zakládání akcí. Při hře v poli jsme se často pokoušeli o individuální průniky, z nichž některé byly opravdu pěkné (Štěpa, Honza, Éla), ale často jsme při nich zcela ignorovali ostatní možnosti řešení herních situací (například nahrávku, že...). Ve schopnosti rozmístit se, naběhnout si a nahrát, byl soupeřův tým určitě lepší.

V tom bychom se tedy do dalších zápasů chtěli zlepšit. A všichni kluci musí nadále pracovat na svých individuálních dovednostech, aby pro ně základní úkony slabší nohou byly bezproblémové, a aby stíhali při hře sledovat své okolí a mohli tak volit nejvhodnější řešení.

Nejlepšími hráči zápasu v našem dresu byli Ládík a Štěpa, kteří byli opravdu aktivní a hráli s velkou chutí.

FK Pšovka B - FK Neratovice-Byškovice B 4:18 (0:6, 1:3, 1:2, 2:7)
Sestava: Šišaj, Mráz, Homolka, Brestovanský, Novotný, Pexa, Pastrnek.
Branky: 2x Pastrnek, 1x Šišaj, 1x Pexa.

I když výsledek vyzněl jednoznačně pro soupeře (protože někteří hráči byli jednoznačně lepší), výkon ze strany našich kluků se mi celkem líbil. V mnoha částech zápasu kluci dokázali velmi dobře bojovat o míč (zejména pak po upozornění, že se tam motají jak postižení), získávat jej a vyrážet do útoků. Vstřelení většího počtu branek zabránila neochota kopnout do míče levačkou, nízká odvaha postupovat až k bráně, nebo zkrátka pomalost řešení situace.

Nevím, jestli jsme vůbec v utkání předvedli nějakou akci, která by se dala označit za fotbalovou... bojím se, že ne. Na druhou stranu oceňuji výkon Tea, který vůbec nestřídal, držel naši obranu a pokoušel se i o průniky s míčem. Průšvih byly výkony brankářů - musíme i v tréninku zařadit brankářské dovednosti tak, aby se s touto pozicí dokázali všichni alespoň základním způsobem poprat. No a vůbec musíme pracovat na základních fotbalových dovednostech, tak aby se kluci na cítili sebejistě na všech pozicích.

Pochvalu si zasloužil Vojta za výrazné zlepšení v práci tělem (dvakrát dokonce odstrčil soupeře tak, že soupeř upadl) a Tom za výrazné zrychlení svého celkového herního projevu. Tom velmi dobře po celý zápas makal a z jeho výkonu jsem měl dobrý pocit.

Doplnění článku (Filip Husák): O dva dny později po výše popsaných zápasech sehrálo Áčko ještě přeložený mistrák v Tišicích. Doplňuji tedy reportáž z víkendových zápasů od šéftrenéra o text k tomuto utkání.

TJ Sokol Tišice - FK Pšovka A 14:12
Sestava: Borovička, Čermák, Černý, Hrdlička, Kunta, Šišaj, Thun, Tischer, Wsol
Branky: Černý 3x, Borovička 2x, Čermák 2x, Hrdlička 1x, Kunta 1x, Šišaj 1x, Tischer 1x, Thun 1x

Další vyrovnaný zápas, opět v přátelské atmosféře a s děkovačkou rodičům. Sice jsme tentokrát prohráli, ale na tom už nám teď tak úplně nezáleží. Důležitější byla ta cesta, kterou jsme ke konečnému výsledku ušli. Přes počáteční úspěch a poměrně těsné vedení jsme se v dalším průběhu zápasu postupně ocitli v opačném gardu a skóre museli dotahovat. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme trochu protočili sestavu a v útočné fázi se nám nedařilo tolik, jako zkraje, kdy jsme vepředu měli Adama a Štěpu. Chyběla kvalita v zakončení a na to jsme doplatili. V závěru jsme se v poli vrátili k osvědčené sestavě z první čtvrtiny, ale na víc než snížení rozdílu ve skóre už to nestačilo.

Co se týče individuálních výkonů, zaujalo mě hned několik hráčů. Éla slušně zachytal v brance, nepouštěl laciné góly, jako se mu to stávalo v některých předchozích zápasech. Jen by to chtělo vylepšit rozehrávku od brány - s míčem si často a správně vyjede před pokutové území, ale pak zpravidla prováhá správný čas na přihrávku do otevřených prostor, kam mu nabíhají spoluhráči. V obraně zahrál dobře Honza, několikrát vyvezl míč a připravil si střelu. U něj je pak potřeba zapracovat na volbě nejvhodnějšího řešení útočné akce - ze 100% zatím končí vlastním zakončením. Směrem dopředu byli nejvíce vidět tradičně Štěpán s Adamem, několikrát si do zakončení jeden druhému hezky míč přistrčili. Štěpa, Adam a Kuba pak předváděli hezké technické prvky s balónem (např. stahovačky). A směrem dozadu opět nelze neocenit Ládíka, který nás několikrát zachránil sprintem za osamoceným útočníkem postupujícím na bránu a jeho zablokováním v poslední chvíli. A speciálně bych ještě vypíchnul výkon Ondry v brance - hrál vysoko, dobře reagoval na změny těžiště hry a podle toho se vytahoval nebo zatahoval, předvedl nebojácné zákroky a k tomu i dobře rozehrával.