U9: Závěrečný turnaj ZL na Lokádě

I přes bojovné výkony se nám cíl v podobě medaile splnit nepodařilo.

Do závěrečného tunaje Alza Zimní ligy mladší přípravky na Loko Vltavín jsme vstupovali ze 4. místa, hráli jsme tak skupinu o stupně vítězů. Ale zároveň jsme do ní šli s bodovým mankem na zbývající tři týmy, se kterými jsme v základní části soutěže naše vzájemné zápasy prohráli. Na první flek jsme ztráceli propastných 9 bodů, na druhý 6 a na třetí 3 body. S cílem urvat ve třech turnajových zápasech hraných na 2 x 12 minut aspoň bronz jsme do pražských Holešovic vyrazili v sestavě: Borovička, Černý, Haidinger, Husák, Kalabus, Kunta, Šišaj, Thun, Váňa a Veltruský.

FK Pšovka – SK Union Vršovice 3:3
Branky: Váňa 3x

Vršovičtí nás v zápase základní části vybouchali 18:3 a po ní jim patřilo průběžné první místo. Také v tomto zápase hned od úvodu potvrzovali, že jde o výborný tým. Nám se v první půli příliš nedařilo a soupeř ji ovládl v poměru 2:0. Ve druhé půlce ale začal úřadovat Fanda, který přepnul na vyšší obrátky a bylo ho plné hřiště. Díky němu jsme stav otočili na 3:2 a už už to vypadalo, že to tak i skončí. Bohužel jsme si ale nepohlídali poslední akci soupeře v zápase, kdy z rozehrávky autu do skrumáže před bránu balón vypadl k neatakovanému hráči, který ho napálil do naší sítě.

FK Pšovka – FK Meteor Praha VIII 4:4
Branky: Haidinger 3x, Váňa 1x

S Meteorem jsme se utkali znovu po třech týdnech a znovu nám jeho hráči nasázeli 4 branky, a to tentokrát hned v první půli. Chvíli to vypadalo na ručník, ale naštestí přišla poločasová pauza a my jsme si mohli oddechnout a popřemýšlet, co by se se stavem 0:4 dalo ještě dělat. Nakonec jsme jen dali větší prostor jedné sestavě s tím, že pokud se chytnou a vstřelí nějakou branku, necháme je hrát. A vyplatilo se – Kryštof s Adamem vepředu si vedli znamenitě, zejména první jmenovaný si zničeho nic začal s obranou soupeře doslova pohrávat. Dva jeho góly padly po sólu a kličce bezmocnému gólmanovi do prázdné brány. Zezadu je hojně podporoval Fanda, zatímco Ondra se soustředil na defenzivní práci. K tomu Toník pochytal v bráně pár nebezpečných střel... a bylo z toho vyrovnání. V úplném závěru se pak Fanouš dostal do obrovské šance na strhnutí vítězství na naši stranu, ve snaze umístit svou střelu k zadní tyči mimo dosah brankáře ale těsně minul.

FK Pšovka – Fotbalová akademie Praha 7:5
Branky: Haidinger 2x, Kalabus 2x, Borovička 1x, Kunta 1x, Váňa 1x

Dopředu jsme si myslel, že zápas s FA zvládneme, ale zároveň jsem doufal v jednoznačnější průběh. I toto utkání bylo téměř vyrovnané a přestože jsme byli od začátku do konce ve vedení, soupeř se několikrát dokázal dotáhnout na rozdíl jedné branky. Potopily je ale vlastní chyby v obraně a na straně gólmana, které se nám dařilo trestat.

Nakonec nám přičtení pěti bodů dosažených za dvě remízy a jedno vítězství ke konečnému třetímu místu nestačilo. Soupeřem, který měl na nás v úvodu nejmenší náskok, byl Meteor, který vedle remízy s námi vyválčil v obou zbývajících duelech výhry, a tím nám výzazně bodově odskočil. Na další dva týmy už jsme od úvodu ztráceli příliš mnoho bodů. Kluky konečné 4. místo pochopitelně mrzelo, zvlášť po takových výkonech, jaké předvedli na turnaji. Já jsem však velmi spokojen, a to zejména se hrou, jakou jsme se prezentovali ve druhých poločasech prvních dvou utkání a, dá se říct, po celé třetí utkání. Kluci si dokázali, že když makají na 100%, tak je možné otočit téměř prohraný zápas i s tak kvalitními soupeři, jakými Union a Meteor bezpochyby jsou. Ve všech třech zápasech jsme se museli vyrovnat s agresivní hrou soupeře při naší rozehrávce, stejně jako s výškovou převahou Pražáků a fyzickou hrou do těla. Věřím, že právě takové zápasy nás posouvají dál!