U9: Zimní liga na Lokádě - zápas proti domácímu Loko Vltavín

Po vítězství v posledním zápase základní části ZL nám patří čtvrtá příčka.

FK Pšovka - FK Loko Vltavín U9 14:2 (2:0, 3:1, 4:0, 5:1)
Sestava: Borovička, Čermák, Černý, Haidinger, Kalabus, Kunta, Šišaj
Branky: Kalabus 5x, Haidinger 4x, Černý 2x, Šišaj 2x, Kunta 1x

V úvodu dohrávky proti domácímu týmu jsme začali aktivně a soupeře jsme dostali pod tlak, který vedl k několika jasným šancím. Ty jsme však nedokázali proměnit a byl to naopak soupeř, který mohl jít do dovedení a dokázal nás zatlačit. S trochou štěstí jsme tyto šance přežili a pak jsme dali důležitý první a následně i druhý gól, který kluky trochu uklidnil. První čtvrtina tak byla poměrně vyrovnaná.

Od druhé čtvrtiny jsme převzali iniciativu začali se střelecky prosazovat. Po chybě brankáře jsme zvýšili na 3:0. Soupeř snížil, stále ještě bojoval, ale skóre poskočilo do poloviny zápasu na 5:1. Ve třetí a čtvrté části zápasu jsme již jeho vývoj plně kontrolovali a postupně navyšovali skóre. V poslední části soupeř pouze korigoval na 10:2, ale k posledím několika slovům jsme se dostali my a zápas dotáhli ke konečnému stavu 14:2.

Co se týče předvedené hry, chtěl bych opět všechny kluky pochválit za příkladný přístup. Poslouchali pokyny, o přestávkách byli pozorní ke slovům trenéra, každý z nich chtěl hrát co nejvyšší porci času a do hry se navracet prakticky ihned po vystřídání. Základem našeho úspěchu bylo dnes svědomité pokrývání soupeře zejména při jeho rozehrávce, s čímž si hlavně ve druhé polovině zápasu prakticky nevěděl rady.

Obrannou hru v poli bravurně zvládali Honza s Teem, kteří pochopili jak při rozehrávce roztahovat hru do stran, aby přihrávku od gólmana dostali do volného prostoru a mohli tak v klidu tvořit hru dopředu nebo si pomoci přihrávkou zpět. Vepředu neúnavně napadali Štěpán, Ondra a Kryštof, čímž dělali soupeři velké problémy. Kluci se tím dostávali k míčům vysoko, pronikali do samostatných úniků a některé z nich zakončili gólem. Adam v zápase vstřelil dva góly a zejména ten druhý stál za to. Nejprve si sklepl přihrávku patičkou "ala Brazílie" a z druhého doteku pak nechytatelně vystřelil. Teo nám znovu potvrdil, že je obounohým hráčem, když střelou levačkou nedal domácímu brankáři v jedné ze svých příležitostí šanci. Hráčem zápasu bych ale vyhlásil Tondu, který přestože strávil dvě čtvrtiny v bráně (a to s čistým kontem), vstřelil v utkání 5 branek. Jedna z nich padla po vstkutku výstavní střele. Spoluhráčům navíc pomáhal z pozice brankáře i při rozehrávce rohových kopů, kdy si jako neobsazený hráč říkal o balón.

Když to tedy shrnu, dnešní výkon byl nejen z pohledu nasazení, ale i z hlediska předvedené kombinační hry dobrým příslibem pro další zápasy a příspěvkem k rozvoji fotbalového myšlení těchto hráčů. Po dohrání posledního zápasu základní části Zimní ligy nám před závěrečným turnajem patří čtvrtá příčka, což nás posouvá do boje o konečné 1. až 4. místo. Utkáme se znovu se soupeři na průběžném prvním až třetím fleku, s nimiž jsme ve vzájemných zápasech prohráli, a do turnaje si tak přinášíme 0 bodů. I s tímto hendikepem se ale zkraje března popereme o co nejlepší konečné umístění.