U9: Zimní liga - utkání s Viktorií Žižkov

V dalším kole Zimní ligy na Lokádě jsme si trochu zvedli sebevědomí v zápase s Viktorkou Žižkov.

FK Pšovka - FK Viktoria Žižkov 20:5
Sestava: Borovička, Černý, Haidinger, Husák, Kalabus, Kunta, Šišaj
Branky: Haidinger 7x, Šišaj 4x, Černý 3x, Kalabus 3x, Husák 1x, Kunta 1x, ? 1x

Po dvou těžkých porážkách jsme v dalším kole ZL potřebovali zabrat, abychom si napravili renomé. To se celkem povedlo, ale je nutno přiznat, že kluci z Viktorky nám to značně usnadnili. V první čtvrtině to tak ještě nevypadalo - Pšováci se rozjížděli pozvolna, zatímco Viktoriáni se brzy ujali vedení. Soupeř byl vepředu nebezpečný a od většího gólového přídělu nás uchránil náš brankář Toník. Postupně jsme ale hru vyrovnali, a tak se šlo na pauzu za stavu 3:3.

Už ve druhé čtvrtině se však utkání zlomilo zcela na naši stranu. Klukům z Viktorky úplně odešla rozehrávka od brány (asi dost podobně jako nám v předchozích zápasech s Unionem a Meteorem). Našim stačilo obsadit všechy hráče soupeře a vyčkávat, co s balónem provede gólman. Ten si většinou dal balón na zem a pomalým tempem vyjel sám od brány. Následovalo napadení naším útočníkem, po několika dalších dotecích nebo přihrávce naslepo dopředu ztráta míče a náš protiútok, nezřídka zakončený gólem. A tak to pokračovalo i v dalších čtvrtinách a to i přesto, že soupeř vyměnil gólmana.

Z pohledu našeho výkonu oceňuju hlavně fakt, že se nám konečně dařila rozehrávka. Jak Toník, tak Adam jako další brankář s ní neměli problém a posílali míče rovnou na nabíhající útočníky. Jednu čtvrtku pak chytal i Ondra, který hrál spíš na jistotu do stran, a když to asi dvakrát zkusil středem, tak v obou případech nabídl míč soupeři a byl z toho jeden gól v naší síti. No aspoň si Ondra uvědomil, na čem musí zamakat. S rozehrávkou autů jsme taky neměli problém, i když bych si představoval mnohem větší snahu uvést co nejdřív míč do hry. Někdy s tím až moc otálíme. Znovu ale musím zopakovat, že soupeř nám to dnes v tomto směru velmi usnadnil, a nemůžeme tak tvrdit, že už nám to jde a jsme v pohodě.

Z individuálních výkonů bych zmínil zejména Kryštofa, kterému velmi svědčilo velké hřiště pro jeho rychlé kličkovací průniky. Soupeřovu obranu větral z našich kluků nejvíc. Střelecky se dařilo Teovi, góly mu dodaly sebevědomí a celkově se mi jeho výkon líbil. Soupeř ho nechal třikrát provést naprosto totožnou akci se zatažením míče po straně a přízemní střelou na vdálenější tyč, z čehož se Teo nemýlí. Ostatní kluci taky předvedli slušné výkony, tak snad si něco z toho přenesou i do dalších zápasů, které nás v Zimní lize čekají.