236_20231209_144933.jpg

U9: ZL vs Union Vršovice

V druhém utkání zimní ligy jsme narazili na soupeře, který byl výrazně nad naše síly.

FK Pšovka - SK Union Vršovice 3:18 (0:2, 0:7, 2:2, 1:7)
Sestava: Kalabus, Černý, Wsol, Haidinger, Kunta, Borovička, Hrdlička.
Branky: 1x Haidinger, 1x Wsol, 1x Černý.

V utkání zimní ligy jsme narazili na ne úplně příjemné podnebí... a také na (co se týče fotbalových schopností) ne úplně příjemného soupeře. Tonda byl vyřazen ze hry už jen tím, že musel překonat své nepohodlí. Další hráči se statečně prali se soupeři, bohužel to výkonnostně ani zdaleka nestačilo.

Hra vypadala, jako by se potkaly dvě různé věkové kategorie - soupeři bez problému nahrávali do nohy i do běhu. Rychle rozehrávali standardní situace. Při obraně byli okamžitě připraveni v základním rozestavení a připraveni získávat míče.

Naše hra byla naopak velmi bezradná - každou rozehrávku nám buď přímo sebrali dobře postavení (a hlavně na rozdíl od nás připravení!) soupeři, nebo jsme se po první úspěšné přihrávce pustili hrrrrrr dopředu. Bohužel však v drtivé většině případů nešlo o nějakou povedenou kličkovanou, nýbrž naopak o bezzubé navezení míče do soupeře... a tak pořád a pořád dokola. :( Musíme se podívat pravdě do očí a přiznat si, že jsme za celý zápas nedokázali předvést jedinou týmovou akci, která by dávala smysl.

To ale neznamená, že by tento zápas pro nás byl zbytečný. Naopak! Velmi si cením toho, že šestice kluků bojovala až do konce, za což byli odměněni třemi vstřelenými brankami. Zároveň jsme se dokázali (sice nepatrně, ale přeci) zlepšovat v koncentraci na jednotlivé herní situace, zejména při bránění. Jsem moc rád, že jsme mohli tento zápas absolvovat a sami se budeme chtít této herní úrovni co nejdříve přiblížit. První příležitost budeme mít hned za týden. :)