Související zápasy

FK Pšovka Mělník

U9+U8: 1. jarní kolo Okresního přeboru ml. přípravky

Na Apríla jedna výhra a dvě prohry.

V sobotu 1. dubna se nám rozjela jarní část sezóny třemi zápasy našich týmů přihlášených do Okresního přeboru mladší přípravky. Všechna utkání se odehrála dopoledne na těžkém terénu hlavního hřiště našeho stadionku, které tak po deštivém týdnu dostalo opět zabrat:-/

Áčko, které tvoří zkušenější hráči kategorie U9, změřilo síly a Áčkem kralupského Kaučuku, Béčko se zkušenějšími kluky kategorie U8 se utkalo s Béčkem Velvar, a Céčko, což je společný tým pro méně vytěžované hráče U9 a U8, odehrálo svůj mač proti Zárybům. V rámci nominace jsme se ve všech týmech trochu potýkali s aktuální vysokou nemocností dětí, ale nakonec jsme to nějak poskládali. Pisatel tohoto článku byl fyzicky přítomen pouze na utkání Béčka, níže tedy naleznete jen hrubý souhrn zápasů A- a C-týmu, zatímco k zápasu B-týmu toho bude trochu víc.

FK Pšovka A - FK Kralupy 1901 A 10:6
Sestava: Beskleynyy, Christov, Kořenský, Krejčík M., Lunzar, Masejtek
Branky: Lunzar 4, Masejtek 3, Krejčík 2, Christov 1

Jak skóre napovídá, jednalo se o poměrně vyrovnaný zápas (poločas 3:2), ve kterém za o něco kratší konec tahali hosté. Osobně jsem viděl jen pěkný gól Matyho L., který v náběhu převzal dobře míč nahraný od Tobíka a křížnou střelou ho uklidil ke vzdálenější tyči.

FK Pšovka B - TJ Slovan Velvary B 13:24
Sestava: Bombara, Hrdlička, Kalabus, Kunta, Pastrnek, Pokorný
Branky: Bombara 6, Kalabus 4, Kunta 3

Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně a brzy jsme prohrávali o několik branek s tím, že jsme se pomalu ani nedostali za půlku. Tonda začal v brance a to nás ještě od pěkných pár gólů navíc svými zákroky uchránil. První čtvrtina skončila ostudným výsledkem 0:6, jedinou naši střelu zaznamenal Adam, kterého jsme si vypůjčili z U9. V dalším průběhu zápasu jsme Toníka posunuli z branky do obrany, ve druhé čtvrtině to ale žádné extra ovoce nepřineslo... Sice už jsme zaznamenali první střelecké úspěchy z kopaček Adama, ale soupeř stále výrazně dominoval. V pohodě nás rozebírali přihrávkami, hostující hráče jsme nepokrývali, nebojovali jsme a celkově jsme předváděli velmi špatný výkon. Z pohledu skóre nám soupeř výrazně odskočil, a to i díky svému brankářovi, který hrál nahoře a pálil na naši bránu z dálky jednu ránu za druhou. Nikdo ho nedostupoval, a tak k tomu měl poměrně dost prostoru.

V pauze po druhé čtvtrtině, tedy v poločase, ke klukům promluvil náš šéftrenér, a to zejména o chybějícím nasazení. Pro zbytek zápasu jsme si dali nové cíle - ne kolik vstřelíme gólů, ale kolikrát se nám podaří sebrat soupeři míč. Padlo to na úrodnou půdu a kluci začali tyto pokyny postupně plnit. Dařilo se to zejména velmi agilnímu Štěpánovi, který svým výkonem strhnul i ostatní kluky. Rázem to byl jiný fotbal a utkání se vyrovnalo. O tom nejlépe svědčí počet vstřelených a inkasovaných branek ve druhém poločase - 8:8.

Z pohledu zdařeného závěru hodnotíme toto utkání pozitivně. Kluci si z něj odnášejí velmi cennou lekci pro jejich další fotbalový rozvoj, a sice že i proti silnějšímu soupeři se dá hrát, pokud ho předčíte v nasazení a bojovnosti. Snad poprvé, co si pamatuju, se nám povedlo překonat demotivovanost z předchozího nepříznivého vývoje, zabrat a bojovat až do konce alespoň o svou čest. V tomto směru tedy velmi cenný zápas!

FK Pšovka C - TJ Záryby 3:20
Sestava: Borovička, Klier, Křesťan, Pexa, Stehlík, Vlach
Branky: Křesťan 2, Klier 1

Zápas měl podle všeho jednoznačný průběh. Jako nezúčastněný bych zmínil aspoň to, že Vašek při svém vůbec prvním mistráku vstřelil hned dva góly a Honzu mi pochválil trenér za jeho už tradiční bojovnost.