U9+U8: Další kolo mistráků a turnaj v Nymburce

O svátečním víkendu jsme odehráli tři mistráky a jeden vítězný turnaj.

Velikonoční zápasový víkend přinesl dva velmi vyrovnané mače s týmy Neratovic, jasnou prohru ve Všetatech a vítězný turnaj mladších přípravek v Nymburce. Vezměme to popořadě.

Fotbal Neratovice-Byškovice A - FK Pšovka A 19:17
Sestava: Beskleynyy, Bombara, Kalabus, Krejčík K., Krejčík M., Masejtek
Branky: Krejčík K. 6, Bombara 5, Kalabus 5, Krejčík M. 1

Zápas týmů kategorie U9 se předehrával už v pátek a naši kluci se museli vyrovnat s odstoupením Masíčka ze zápasu kvůli zranění. Zápas dohrávali v pěti a za bojovnost a nasazení, které předvedli, jim patří trenérova pochvala. V úvodní čtvrtině domácí na naše hráče pořádně vlétli a vytvořili si velký náskok ve skóre (7:0). Pšováci se postupně dostali do zápasu a obraz hry se změnil. Kluci zabrali, bojovali ze všech sil, ale na obrat ve skóre to nakonec nestačilo.

Turnaj na Polabanu
V sobotu si tým U9 zajel na turnájek pěti týmů do pěkného fotbalového areálu v Nymburce. Po bojovných výkonech během čtyřech vítězných zápasů kluci obsadili první místo!

Branky: Váňa 3, Bombara 2, Krejčík K. 1, Krejčík M. 1

V neděli pak svůj zápas odehrál tým C a posléze také tým B.

FK Viktoria Všetaty - FK Pšovka C 16:6
Sestava: Karban, Klier, Křesťan, Mareček, Němec, Stehlík, Vlach
Branky: Karban 3, Křesťan, Němec, Vlach

První polovina zápasu byla relativně vyrovnaná. Kluci hráli odvážně a dostávali se do jakýchž takýchž šancí, které však zdaleka ne vždy zužitkovali. Dozadu to také nebylo úplně špatné a poločasový výsledek vypadal tak, že by se s tím v druhé půli dalo něco dělat (5:3 pro domácí). Ve druhé části utkání ale jednak někteří kluci odešli fyzicky a jednak se nám s přibývajícími brankami domácích trochu vytratila motivace s průběhem zápasu ještě něco udělat. Pokud bych měl hodnotit výkon hráčů v první půli, kterou jsem před odjezdem do Neratovic viděl celou, tak bych vyzdvihl Matyho se Šímou, kteří předvedli pár hezkých individuálních akcí (v případě Šímy jednou zakončených opravdu pěkným gólem), a dále Vaška K. za velmi odvážný výkon jak v brance, tak potom v poli. Jako brankář se nebál míč vyvážet a svádět přitom ostré souboje s protivníky.

Rovněž bych se už tradičně zmínil o celkovém prostředí okolo tohoto utkání. Neměli jsme zrovna pozitivní předchozí zkušenosti s lidmi okolo fotbalu ve Všetatech, tak jsme toto utkání vyhlíželi s určitými obavami. Byly ovšem úplně zbytečné, utkání proběhlo naprosto v pořádku, za což jsem moc rád!!!

Fotbal Neratovice-Byškovice B - FK Pšovka B 21:22
Sestava: Černý, Kalabus, Kunta, Pokorný, Veltruský, Wsol
Branky: Kalabus 8, Kunta 8, Černý 5, Veltruský 1

Toto byl zápas dvou rozdílných poločasů. Podobně jako v pátečním utkání Áček na nás Béčko Neratovic od začátku vlétlo a do naší sítě začaly padat góly. Některé z jich byly spíše šťastné, některé po zbytečných chybách, ale tak jako tak to s námi nevypadalo moc dobře. Šlo o utkání týmů U8, s neratovickými jsme se v poslední době utkali vícekrát, a tak musím upřímně říct, že jsem byl tímto počátečním vývojem dost zaskočen. Z posledních zápasů bych zmínil třeba naše jasné vítězství 8:0 na Planeu a i další předchozí střetnutí se nesly v podobném duchu. Teď jsme však po první čtvrtině prohrávali 1:6! Kluci nehráli úplně špatně, ale chybělo větší nasazení a klid na míči. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili lépe a měli jsme i více ze hry. Kluci začali střílet branky a vypadalo to, že se nadechujeme ke zvratu. Pak ale zase přišla gólová série domácích, naši kluci se najednou ocitli psychycky dole a poločasové skóre naskočilo na 19:11.

V poločasové pauze jsem se snažil kluky namotivovat do zbytku utkání. Když zvýšíme nasazení a začneme se soustředit na získávání míčů, tak se dostaví i góly. A stejně jako v minulém zápase s Velvarami se to povedlo... Šťépa s Páťou vyhrávali souboje a posouvali míče spoluhráčům, zejména Toníkovi, který se rozstřílel. O duu Tonda - Štépán lze ale toto říci i v opačném gardu. Toník taky vybojoval spoustu míčů a Štěpán dnes zaznamenal svůj střelecký rekord! Druhou půlku odchytal v brance Adam, což byla dobrá volba. Stejně jako Tondu, Šťépu a Páťu je třeba ocenit i jeho. Ne že by pochytal spoustu střel, on jich soupeř v druhé půlce už tolik neměl. Ale za neúnavné povzbuzování a podporu kamarádů hrajících před ním si to jednoznačně zaslouží. Když k tomu zmíním i slušné výkony Fíly a Eliana, tak není divu, že druhou půli jsme vyhráli 11:2. A to hlavně díky vůli všech kluků poprat se o celkový dojem ze zápasu až do jeho konce. Podruhé po sobě se nám povedlo zvrátit nepříznivý vývoj a tentokrát to dokonce přineslo těsné vítězství (byť o něj až tak nešlo). Z toho mám velmi dobrý dojem a přál bych si takových zápasů víc :-)

Závěrem bych ještě chtěl ocenit kluky kategorie U8 z Neratovic. Protože s nimi hrajeme často, mám určitý přehled o tom, jak na tom po fotbalové stránce jsou. A musím říct, že se neuvěřitelně zlepšili... Už teď se těšíme na domácí odvetu!