170_20230513_210541.jpg

U9+U8: Dvakrát Neratovice a Všetaty

Tento víkend uspělo jen Áčko.

FK Pšovka A – Fotbal Neratovice-Byškovice A 9:6
Sestava: Beskleynyy, Bombara, Gorbunov, Kořenský, Krejčík K., Krejčík M., Lunzar
Branky: Bombara 3, Gorbunov 2, Lunzar 2, Krejčík K. 1, Krejčík M. 1

FK Pšovka B – Fotbal Neratovice-Byškovice B 8:13
Sestava: Čermák, Černý, Hrdlička, Kalabus, Šišaj, Tischer, Veltruský, Wsol
Branky: Černý 3, Wsol 3, Kalabus 1, Tischer 1

S tímto soupeřem se utkáváme vícekrát za rok, a tak se navzájem už celkem známe. Při posledním utkání v Nerátkách jsem si všiml, že mají nového, velmi šikovného hráče, který je schopen zahrát nadstandardně jak v útoku, tak v obraně. Kluci kolem něj se pak také slušně posunuli, a tak bylo jasné, že nás nečeká lehké utkání.

Tento měsíc už jsme za Béčko chtěli nasazovat výhradně sestavu, se kterou pojedeme na finále poháru - tu se nám ale tentokrát nepodařilo dát dohromady a některé opory nám scházely. I tak jsme ale chtěli být aktivní, hrát s vysokým nasazením a ukázat v zápase to, co se učíme v tréninku.

Nutno však přiznat, že se nám to jakž takž dařilo jen v první polovině zápasu. Hráli jsme na velkém, širokém hřišti a naši kluci v obraně měli problém s pokrýváním soupeřových útočníků, kteří si neustále aktivně nabíhali. Hodně nám v těchto situacích pomáhal Toník dobrými zákroky v brance. Zpočátku se mu dařilo i dobře rozehrávat míče přímo na naše útočníky a padlo z toho i několik hezkých branek. V poločase jsme tak prohrávali jen o gól.

V dalších částech zápasu jsme ale čím dál častěji tahali za kratší konec. Soupeř hrál s vysoko hrajícím brankářem, kterému se dařilo dostávat balóny do náběhu útočníkům, a jejich tlak neustával. Nám se přestalo dařit v útoku, přišly některé smolně inkasované branky, při nichž se soupeři vyplatilo hrát až do konce a dohrávat šťastně odražené míče. Gólový odstup se navýšil a v poslední čtvrtině už nám nepomohlo ani vysunutí Tondy dopředu... spíš naopak.

Co se týče nedostatků, dá se říct, že mi toto utkání neukázalo nic nového. Nedržíme si pozice, necháváme útočící hráče za sebou. Toník ztrácí motivaci, když se začne prohrávat. Stále nedokážeme jeden na jednoho ubránit rychlého kličkujícího hráče a skáčeme mu na špek. Namísto odcouvání, počkání si na jeho změnu směru a nastavení těla stále vyrážíme proti ve snaze vypíchnout míč, což zpravidla končí rychlou kličkou do protipohybu... a to je pro bránícího hráče konečná. Přestože už to trénujeme, bude to asi běh na dlouhou trať.

Přesto však bylo pro nás toto utkání přínosné, odnáším si z něj pár poznatků směrem k republikovému turnaji a viděli jsme několik krásných akcí. Vyzdvihl bych dvě, které obě zakončoval do odkryté brány Elian. V prvním případě Tonda krásně vysunul dlouhou přihrávkou Adama do křídla, který si míč dobře zpracoval, posunul do běhu a křížnou přihrávkou našel Élu na zadní tyči. V druhém případě předvedl Kuba hezkou kličku, kterou se uvolnil přes protihráče, a místo snahy o vlastní postup nabídl tutovku naběhnutému Elianovi. A ještě bych zmínil, že kromě Kuby mě dneska svým výkonem potěšil i Ládík.

FK Pšovka C – FK Viktoria Všetaty 8:21
Sestava: Buchta, Karban, Krejča, Mráz, Němec, Pexa, Stehlík