175_20230521_233751.jpg

U9+U8: Kostelec, Libiš a turnaj v Kolíně

Slunečný víkend nám přinesl samá vítězství!

Začneme dvěma zápasy Okresního přeboru ml. přípravky a pak si popíšeme turnaj.

SK Labský Kostelec – FK Pšovka C 11:18
Sestava: Čermák, Hrdlička, Husák M., Krejča, Němec, Pexa, Stehlík, Vondrák, Yuryshynets
Branky: ? (bohužel nebyla dodána jména našich střelců)

TJ Sokol Libiš A – FK Pšovka A 3:15
Sestava: Beskleynyy, Gorbunov, Christov, Kořenský, Krejčík K., Krejčík M., Lunzar
Branky: Gorbunov 4, Krejčík K. 4, Krejčík M. 3, Lunzar 3, Christov 1

Turnaj v Kolíně

V sobotu 20. května jsme zavítali do Kolína, kam nás na svou „minirepubliku“ pozval trenér domácí Sparty. Jde o jednu z několika různých minilig v rámci kategorie U8, které se po Čechách hrají turnajovou formou a účastní se jí určitý počet týmů, které se střídají v pořádání turnajů. Pro nás bylo lákavé změřit síly se soupeři, se kterými jsme se ještě nikdy neutkali. Tedy až na naše staré známé z Velvar, kteří se účastní i této minilligy. Na turnaji si vedle nás, domácí Sparty Kolín a zmíněného Slovanu Velvary zahrály týmy FK Baník Sokolov, SKP České Budějovice, FK Admira Praha, FK Čáslav a SK Benešov. My jsme dorazili v sestavě: Běhounek, Černý, Husák O., Kalabus, Kunta, Váňa, Veltruský, Wsol.

FK Baník Sokolov – FK Pšovka 0:12
Branky: Váňa 6, Kunta 3, Černý 2, Wsol 1

Jednoduchý zápas na úvod. Sokolovští dorazili z velké dálky, za což jim patří uznání. Moc nás ale neprověřili. Spolu s Benešovem se ale jednalo o jediné dva slabší týmy. Ostatní byly na velmi dobré úrovni, jak jsme se měli brzy přesvědčit...

SKP České Budějovice – FK Pšovka 4:8
Branky: Černý 3, Váňa 2, Běhounek 2, Kunta 1

... A přesvědčili jsme se hned v druhém zápase. Toto utkání bylo určitě těžší, než zápas se Sokolovem, na druhou stranu se ale dá říct, že jsme ho měli po celou hrací dobu pod kontrolou. Problémy nám dělal jeden velmi šikovný hráč, ale naše obrana se pozvolna rozehrávala do k parádním výkonům, a tak nedostal tolik prostoru, aby mohl vývoj zápasu nějak zvrátit.

FC Slovan Velvary – FK Pšovka 2:6
Branky: Váňa 2, Černý 1, Husák 1, Kalabus 1, Kunta 1

Zase o něco těžší utkání, než to předchozí. Velvarským scházel hráč, který nás v posledním vzájemném duelu slušně motal, i tak jsme ale v obraně měli co dělat. Trochu to mezi kluky jiskřilo... snad, až se utkáme příště, nebude zápas tak vyhecovaný. Z pohledu vývoje zápasu je třeba opět vyzdvihnout perfektní obranu v čele s Tondou v brance. A pokud jde o naše úspěchy v útoku, některé góly padly po ztrátách odvážně hrajícího gólmana, který míč vyvážel a byl pro soupeře téměř plnohodnotným pátým hráčem v poli. Takže za to respekt!

FK Pšovka – SK Sparta Kolín 6:5
Branky: Černý 2, Váňa 2, Běhounek 1, Kunta 1

Tímto zápasem začala druhá fáze turnaje, kdy se mělo nejprve rozhodnout, které týmy budou hrát o jaké konečné umístění. To pak mělo určit poslední, páté kolo zápasů. Do utkání proti domácím povzbuzovaným hlasitými fanoušky jsme vstoupili dobře a rychle si vytvořili čtyřbrankový náskok. Pak se ale ke gólové střele dostali i domácí a rázem převzali iniciativu. V této fázi zápasu jsme nějak záhadně úplně vypadli z role. Jedna z našich dvojic v rámci rotace útočníků nechávala kolínské hrát po jedné straně hřiště téměř bez odporu a tím jsme se vystavovali pod tlak. Domácím se časem podařilo vyrovnat na 5:5, ale poslední slovo jsme měli my, a tak jsme těsně vyhráli a postoupili do souboje o první místo v turnaji.

FK Pšovka – FK Čáslav 2:1
Branky: Váňa 2

Nejtěžší zápas nakonec! Tentokrát ale od nás super výkon, což je samozřejmě třeba říci i o soupeři. Velký fotbalový boj dvou výborných obran a vyrovnaných brankářů. Přecejen jsme ale měli víc šancí, a tak si myslím, že naše vítězství bylo zasloužené.

Celkově se nám vystoupení na turnaji vydařilo. Ukázalo nám, že když jsou naši klíčoví hráči, obranné trio Fanda – Tom – Tonda, v pohodě, tak jsme silní. Fanouš opět strojovým tempem vyvážel balóny, kličkoval, nahrával i střílel důležité branky. Stejně dobře zahrál dozadu. Tom zamknul pravou stranu a tam to měli soupeři hodně složité. A Toník předváděl jako vždy, když je v klidu, super zákroky a kvalitní rozehrávku na útočící hráče.

V útoku vyčnívali Adam se Štěpánem. Adam se dobře dostává do šancí, někdy sice zakončí zbrkle nebo nepřesně, i tak ale dává spoustu branek. Štépa je štírek, kterého se obránci jen tak nezbaví. Dobře forčekuje a tým z toho těží. Ondra s Elianem se taky snažili, hlavně Éla to měl poměrně dostkrát na noze před odkrytou brankou, ale skoro vždy mu to nějak přeskočilo nebo chyběl krůček... trefil to jen jednou. Páťa pak odehrál svůj defenzivní standard. Takže určitě spokojenost, i přes ten výpadek v utkání s Kolínem. Uvidíme, zda si formu přeneseme i do dalších zápasů.