Související zápasy

FK Pšovka Mělník

U9+U8: Obříství, Čechie Kralupy a Vojkovice

Jasná výhra pro A tým a dva celkem vyrovnané zápasy béčka.

Tento týden naše týmy mladší přípravky sehrály opět tři mistrovské zápasy. Ovšem ne všechni si zahráli - zatímco B tým odehrál nejprve odložený zápas s Obřístvím a poté utkání s Vojkovicemi, C tým měl kvůli přeložení zápasu s Čechií Kralupy B volno. Áčko pak sehrálo mistrák s A týmem Čechie.

FK Pšovka A - FK Čechie Kralupy A 42:2
Sestava: Beskleynyy, Bombara, Gorbunov, Krejčík K., Krejčík M., Lunzar, Rybář
Branky: Gorbunov 9, Krejčík M. 7, Lunzar 7, Rybář 7, Krejčík K. 5, Bombara 4, Beskleynyy 3

K tomuto zápasu asi není vzhledem k výsledku co dodat... Zdá se, že v Kralupech poskládali o svátečním víkendu jen pár kluků z obou týmů (A a B) dohromady, jeden zápas odložili a na druhý přijeli se slabší sestavou. Snad bude za měsíc, kdy se bude konat odveta v Kralupech, situace v tomto ohledu lepší a odehrajeme zápas, který bude mít pro všechny zúčastněné větší smysl než dnes.

FK Pšovka B - TJ Sokol Obříství 13:14
Sestava: Běhounek, Beskleynyy, Černý, Kalabus, Kunta, Veltruský, Wsol
Branky: Kalabus 7, Černý 4, Beskleynyy 2, Veltruský 1

Tento zápas se odehrál v úterý v čase tréninku obou týmů U9 a U8, a tak jsme si do branky vypůjčili Davida, který chytá v našem Áčku. Postupně už také začneme do týmu zapojovat Fandu a Toma, kteří jsou oficiálně také v A týmu, věkově však patří pod kategorii U8. Zbývá nám něco málo přes měsíc do finálového turnaje Planeo Cupu, kterým pro nás tato sezóna vyvrcholí, a kam budeme chtít vyrazit v plné síle a dobře sehraní. Tom tedy naskočil už v tomto zápase, zatímco Fanda se přidá snad v příštím týdnu, až se uzdraví z nemoci. S Obřístvím jsme odehráli opět vyrovnaný zápas, jako už tradičně s tímto soupeřem.

FK Pšovka B - SK Vojkovice 15:11
Sestava: Čermák, Černý, Husák, Kalabus, Kunta, Pokorný, Veltruský, Wsol
Branky: Kunta 5, Wsol 4, Černý 2, Kalabus 2, Husák 1, Veltruský 1

Do zápasu jsme vstoupili vlažněji a po dvou chybách Ondry H. v brance jsme rychle prohrávali. Postupně se ale kluci chytli, předváděli místy celkem hezký fotbal a v poločase vedli o 5 branek. Ve třetí čtvrtiny jsme ale úplně vypadli z role. Do branky si stoupl Fíla, který je z kluků nejmenší, a Toník se ve snaze pomoci mu a uchránit naši bránu od střel soupeře zaparkoval na naši polovinu a soustředil se jen na bránění. Kluci před ním se pak vytahovali až příliš vysoko, neměli jsme zahuštěný střed pole a soupeř se snadno dostával dlouhou přihrávkou do přečíslení dvou útočníků proti samotnému Tondovi vzadu. Tuto část jsme tak prohráli 1:5 a soupeř se na nás ve skóre dotáhl. Poslední čtvrtinu odchytal Adam, vrátili jsme se k rozestavení se dvěma obránci a dvěma útočníky, přičemž si kluci celkem drželi své pozice, a efekt se následně dostavil. Nedostali jsme už ani gól, několik jich naopak přidali a zápas dotáhli k vítězství.

Pár chyb jsme dnes udělali, zejména v té třetí čtvrtině, ale celkově kluci odehráli dobrý zápas. Vedle již tradičních tahounů Tondy, Adama a Štěpána se dnes konečně předvedl i Elian, který dal čtyřmi góly vzpomenout na svou podzimní střeleckou formu. Nejvíce se mi líbil jeho gól, kdy si rychlým pohybem vyvezl míč do levé strany na svou silnější nohu, čímž překonal dva statické hráče bránící mu v přímém ohrožení branky, a vystřelil ke vzdálenější tyči do protipohybu brankáře. Za zmínku stojí i výkon Ondry H., který se nebál používat svou slabší nohu, když to bylo výhodnější, než si míč štelovat na pravačku. Několikrát levou vystřelil nebo přihrál a jednou mu to tam i spadlo. Páťa opět platil svým důrazem a Ondra Č. s Fílou se snažili a jejich výkony také postupně zápas od zápasu rostou.

Zajímavým poznatkem je pro nás trenéry prvek, který se dosud v naší hře nevyskytoval, ale v tomto utkání se objevil hned několikrát. Toník při rozehrávce zezadu obvykle hledá nabíhajícího útočníka, jemuž se snaží přihrát prudký míč po zemi. Dnes k tomu ale nebylo tolik příležitostí, hráči soupeře se často dostávali do prostorů mezi Tondu a útočníky, takže by přihrávka po zemi neprošla. Jak jsme se ale dnes přesvědčili, Toník už vidí své spoluhráče za soupeřem a snaží se jim posílat balóny obloučkem přes střed hřiště. Samozřejmě jsme pak většinou ztroskotali na neschopnosti ztlumit vysoký míč... ale byť je to v kategorii U8 asi ještě brzo, možná bychom mohli začít zpracování vysokých míčů pozvolna zařazovat do tréninku.