Související zápasy

FK Pšovka Mělník

U9+U8: Obříství, Velvary, Nelahozeves a H. Beřkovice

Zatímco nejsilnější sestava U8 ladí formu na Planeo Cup a jejich ostatní kamarádi měli volno, v U9 vyslali o víkendu do akce i méně nasazované hráče.

Sled zápasů tentokrát začal už v úterý dohrávkou Béčka v Obříství. Potom následovaly 3 standardní víkendové zápasy doma, kdy za Céčko jsme tentokrát nechali hrát pouze hráče z U9. Dostalo se tak i na kluky, kteří si při mistrácích zatím tolik nekopnou. Příští víkend si to vyměníme, poslední mistrák Céčka v sezóně odehrají kluci z U8 a rovněž dostanou přednost ti méně nasazovaní.

Branky: Černý 8, Kalabus 5, Váňa 5, Wsol 5, Pastrnek 2

Do zápasu jsme vstoupili dobře a po úvodním oťukávání jsme se ujali vedení a začali postupně navyšovat skóre. V útoku se dařilo Adamovi a v první polovině zápasu celkem i Elianovi. Sehráli spolu několik pěkných akcí, z nichž dvě nebo tři skončily Élovým gólem po nezištné přihrávce od Adama z křídelního prostoru. Nutno ale říct, že ve druhém poločase už to byl zase starý známý Elian, který spaluje tutovky... i když dobře, zase tolik jich nebylo. Tradičně se dařilo Fandovi, který hrál svou klasiku s poctivou obranou, vyvážením míče dopředu a vysouváním spoluhráčů do šancí.

V poločase jsme vedli 13:2 a řekli jsme si, že do druhé půle pošleme kluky ve zcela jiném rozestavení, než jsou zvyklí hrát. Přineslo to některé zajímavé momenty, střelecky se nám dařilo zhruba stejně jako v první půli (až na jednoho jednotlivce, viz výše :-)), ale v obraně to bylo horší. Soupeř se ve druhé půli prosazoval více, měl v sestavě jednoho urostlého a přitom technicky dobře vybaveného hráče, který klukům nezkušeným na místě obránců dělal problémy. Většina soupeřových akcí šla přes něj a dokonce i jednou nebo dvakrát vymíchal Fandu... a to už je co říct. Jinak ho ale Fanouš bránil dobře a moc mu toho nedovolil.

V tomto zápase jsme si taky chtěli ověřit, jak bude vypadat naše hra bez Toníka v bráně a co by byla nejvhodnější varianta pro případ, že bychom na postu golmana nemohli nebo nechtěli využít Tondu. V brance se tedy postupně vystřídali Elian, Fanda a Adam. Určitou odpověď nám ten zápas poskytl, ale necháme si ji pro sebe :-)

FK Pšovka C - TJ Slovan Horní Beřkovice 11:13
Sestava: Buchta, Karban, Krejča, Němec, Stehlík, Vlach, Vondrák
Branky: Karban 3, Buchta 2, Němec 2, Stehlík 2, Vlach 1, Vondrák 1