153_20230423_181418.jpg

U9+U8: Velvary, Nelahozeves a H. Beřkovice

Během deštivé neděle jsme sehráli tři vyrovnané zápasy.

Další kolo Okresního přeboru mladší přípravky přineslo tři vyrovnaná utkání našich týmů. Áčko těsně zvítězilo ve Velvarech a Céčko dotáhlo k vítězství svůj zápas v Horních Beřkovicích. Jen Béčko v závěru utkání v Nelahozevsi ztratilo těsný náskok a zápas skončil remízou.

TJ Slovan Velvary A - FK Pšovka A 16:18
Sestava: Běhounek, Beskleynyy, Bombara, Kořenský, Krejčík K., Krejčík M., Váňa
Branky: Bombara 6, Krejčík M. 6, Krejčík K. 3, Běhounek 1, Kořenský 1, Váňa 1

TJ Dynamo Nelahozeves - FK Pšovka B 15:15
Sestava: Čermák, Černý, Husák, Kalabus, Kunta, Pokorný, Veltruský, Wsol
Branky: Kalabus 6, Černý 5, Kunta 2, Husák 1, Wsol 1

Zápas v Nelahozevsi byl od začátku velmi vyrovnaný. Zpočátku jsme tahali za kratší konec, dotahovali jsme ve skóre soupeře, abychom se zhruba od třetí části ujali vedení a dotahovat pak museli naopak domácí. To se jim nicméně podařilo, a tak zápas skončil spravedlivou remízou.

Jeden z tatínků domácích hráčů se ujal rozhodování zápasu, s píšťalkou si počínal velmi dobře, přehlížel drobné fauly a nechával hře spád. Na druhou stranu ale také po každém gólu hlásil průběžné skóre. To je sice fajn z pohledu lidí okolo, při množství gólů mají přehled o aktuálním výsledku, ale pro samotné hráče je to v tomto věku, myslím si, spíš kontraproduktivní. Někteří naši kluci, jmenovitě třeba Tonda, pak měli tendenci "hrát na výsledek", místo aby se snažili hrát fotbal a přenášet do zápasu věci z tréninku. To se projevilo v občasném zakopnutí míče do zámezí, když se hráč ocitl pod tlakem soupeře. Ve snaze strhnout vše na sebe, místo přihrávky do volného prostoru na dobře naběhnutého spoluhráče. Nebo ve zbytečně zataženém postavení ve chvílích, kdy soupeř rozehrával od vlastní brány. Snaha nedostat gól trochu ubíjela kreativitu a zapojení se směrem dopředu.

Přesto však jsme se vesměs starším dětem z Nelahozevsi dokázali vyrovnat, a to díky nasazení a obětavosti. Štépa opět ukázal svůj velký potenciál, často byl na míči, který odmítal propůjčit soupeři. Několikrát se mu podařilo prokličkovat přes tři protihráče a i když čtvrtý v řadě jeho slalom přerušil, Štěpán mu svým dotíráním balón zase odebral. Hraje ve velké rychlosti, se zápalem a je radost jeho akce sledovat. Neméně platný je pak při práci směrem do obrany. Toník se snažil balóny vyvážet a rozdat, občas mu chyběla větší rychlost v rozhodování, ale jinak odvedl velmi dobrý výkon podpořený šesti góly. Pokud by hrál ve větší pohodě, tj. bez stresu z vývoje skóre, jsem přesvědčený o tom, že jeho přínos pro tým by byl ještě větší. Adam to měl složité v tom ohledu, že si ho hráči soupeře dost hlídali a neustále měl na sobě obránce. I tak se ale prosazoval, dokázal udržet míč a nezřídka se mu dobrou kličkou povedlo přes soupeře uvolnit a zatáhnout míč po lajně. Hodně se tlačil do branky a svými pěti góly týmu velmi pomohl. Z dalších hráčů bych zmínil Páťu, který odvedl svůj standard a vybojoval spoustu balónů, a Ondru H., který se po delší zápasové pauze dobře chytnul, bil se s vyššími a urostlejšími soupeři a předvedl i důležité zákroky v brance. Ondra Č. s Elianem měli pár dobrých momentů a ani nejmladší Fíla se svým výkonem neztratil.

Co bych vytknul, je kromě výše zmíněné občasné "hry na výsledek" také několik zbytečný ztrát míče při hře u vlastní brány. Je to takový základ, který se klukům snažíme vštípit už od minipřípravky, a sice "s balónem se vždy otáčej do strany, nezavážej ho do středu před branku... ztratíš ho tam a je z toho gólová příležitost". Už to udělá opravdu jen pár jedinců, ostatní to mají víceméně zažité, ale i tak jsme z toho dostali zbytečné tři góly. Věřím však, že v příští sezóně už to u kluků této sestavy neuvidím ani jednou :-)

TJ Slovan Horní Beřkovice - FK Pšovka C 10:13
Sestava: Karban, Křesťan, Lunzar, Němec, Pastrnek, Pexa, Rybář, Stehlík, Šišaj