272_20240505_212720.jpg

WU9: Miniturnaj v Hrobcích

Holky ze Pšovky ovládly miniturnaj v Hrobcích!

Tuto sobotu se v Hrobcích na trávě uskutečnil miniturnaj holčičích týmů. Celkem se zúčastnily 4 týmy: Brandýs nad Labem, Pšovka Mělník a dva týmy z Roudnice/Hrobce. Pořadatelé určili formát každý s každým na 2x10 minut, v poli 4 hráčky + brankářka.

Tento formát pro Pšovku nebyl ideální, jelikož se musel vypořádat s několika absencemi a do Hrobců přivezl pouze 5 hráček. „Před turnajem jsem počítala s formátem 3+1 na menší brány a velmi mě překvapila informace, že se bude hrát 4+1 s klasickými tréninkovými bránami, což pro nás byla komplikace a znamenalo to, že holky budou muset celý turnaj odehrát bez střídání a bez větší pauzy, jelikož se hrálo na dvou hřištích“, uvedla trenérka týmu Pšovky Simona Havlíčková.

Nikdo se neodvažoval odhadovat, jakým způsobem se s tímto holky ze Pšovky mohou popasovat, přeci jen šlo o jejich teprve třetí zápasovou zkušenost a vůbec poprvé za účasti více týmů. „Holky před prvním výkopem byly velmi nervózní, trochu se bály a když viděly týmy, které přivezly daleko více hráček, pochybovaly o větším úspěchu“ uvedla dále trenérka. První zápas byl s jedním z týmů Roudnice/Hrobce a po chvilce rozkoukávání se rozjela spanilá jízda holek ze Pšovky. První zápas zcela jasně ovládly a vyhrály vysokým rozdílem, což bylo obrovským povzbuzení do dalších zápasů a bylo vidět, že holky byly absolutně nadšené. Druhý zápas a druhý tým Roudnice/Hrobce byl zahájen po chvilkové pauze a diváci byli zvědavý, jak si holky poradí s velkou zápasovou porcí. Holky, které střídaly pouze v bráně, se s tímto popasovaly opět náramně a na pažitu v Hrobcích předvedly další neskutečný výkon. Druhý tým přejely a vyhrály ještě vyšším rozdílem. Poslední zápas a posední výzva s týmem z Brandýsa, se kterým již jednou v minulosti na venkovním hřišti dokázaly vyhrát. „Bylo jasné, že na holky čeká v poslední zápase nejtěžší soupeř ve chvíli, když už bylo na holkách vidět, že jsou některé z nich unavené“, uvedla dále trenérka Pšovky. Zápas byl samozřejmě daleko vyrovnanější a bylo znát, že se utkaly nejlepší dva týmy turnaje. Holky to však impozantně zvládly a vyhrály o dvě branky, což jim přisoudilo absolutní prvenství v tomto turnaji. Diváci mohli vidět obrovské nasazení, krásné akce, střely i zarputilost holek tento zápas zvládnout. „Jsem na holky obrovsky hrdá a musím jim všem poděkovat za účast, reprezentaci oddílu Pšovka a předvedené výkony“, uvedla dále trenérka Pšovky. Potěšením pro tým a další práci v klubu musí být, že se dokázaly gólově prosadit všechny hráčky týmu.

Výsledkový servis:

Pšovka – Roudnice/Hrobce B – 10:2

Pšovka – Roudnice/Hrobce A – 13:3

Pšovka – Brandýs nad Labem – 4:2

Sestava Pšovka: Zuzana Vlčková (1gól) , Rozálie Bánovčinová (6), Františka Pecková (8), Anabela Rajnišová (5) a Magda Frutosová (7)