177_20230527_204502.jpg

U13: Veltrusy, Dolnobousovský/Kněžmost

Poslední zápas béčka v okresním přeboru skupiny B o první místo ve jsme bohužel nezvládli a končíme třetí.

AFK Veltrusy - FK Pšovka B 3:2 (1:0)

Sestava: Januška - Dau, Kuzmyk, Nedvěd, Sochor, Makarenko, Šín, Štětka, Jindráček, Bánovčin, Vlk, Pexa.

Branky: Vlk, Šín (pen.).

Poslední kolo okresního přeboru nás postavilo přes jasnou záležitost - vítězství = 1. místo, remíza = 2. místo, prohra = 3. místo. Motivace nám nechyběla, ale tentokrát museli kluci ukázat, že to zvládnou proti slušnému soupeři sami bez výpomoci nějakého rozdílového ostrostřelce z áčka, jako je Stas nebo Pláša. Stejně jsme to zkoušeli v Obříství a výsledek i průběh hry byl velmi podobný a po opadnutí emocí můžeme s klidnou hlavou říct, že to není náhoda.

Prostě pokud má soupeř 1-2 kvalitní a fyzicky vyspělé obránce, kteří se s tím nemažou a nedělají chyby, velmi těžko se přes ně dostáváme do šancí a končí to většinou u střel z dálky (Berťasovi se dnes povedla jedna výstavní). Doufám, že když kluci tak moc chtějí vyhrát, tak v sobě dokážou najít i motivaci se individuálně zlepšovat, aby se dostali nad průměrnou okresní úroveň a dokázali být tahouny týmu, kteří rozhodují zápasy (tzn. dovednost dát průnikovou nahrávku, přejít 1 na 1, proměnit šanci). Protože upřímně, zatím tam nejsme a na rozcvičce při kombinacích nedokážeme vyšachovat bez chyby ani čtverec z kuželů, o naší střelbě levačkou nemluvě.

Individuálně mám pochvalu pro Tonyho a Kuzmiče z U11, kteří dnes byli rozhodně pomocí a vnesli do naší hry trochu fotbalovosti (a o Tonym bych se nebál říct, že byl nejlepší na hřišti). Naopak jsme zklamaný z přístupu Domči, který nedokázal svoji velkou touhu vyhrát investovat do svého výkonu, ale spíš do spousty zbytečných keců na protihráče i spoluhráče. Zkrátka pokud to, co chci říct, ničemu nepomůže, tak je lepší neříkat nic.

V nadstavbě (o celkové 5. místo) se tak pravděpodobně utkáme se třetím týmem skupiny A, tedy TJ Záryby.

Dolnobousovský SK/Kněžmost - FK Pšovka A 4:7 (2:3)

Sestava: Januška - Kořenský, Hrubý, Bentsa, Tvrdík (C), Sochor, Janíček, Bondarenko, Plašil, Makarenko, Sebella, Štětka.

Branky: 3x Plašil, 2x Bondarenko, 2x Bentsa.

Tohle byl pěkný fotbalový zážitek, po delší době jsme narazili na soupeře, který nehrál nakopávanou a snažil se tvořit. To nám samozřejmě vyhovovalo, protože pro naše útoky jsme měli mnohem víc místa, a tak se nám povedlo několik moc pěkných akcí přes celé hřiště. Celkově šlo spíš o "hurá fotbal"  nahoru-dolu, než o taktickou bitvu :D ale každopádně příjemná změna a věřím, že to kluky dnes bavilo. Jediné co mě štvalo byla naše lehkovážnost při řešení obranných rohů, ochota podstoupit osobní souboj byla velmi slabá, stejně jako případné odkopy.

Hráči zápasu za mě dnes Tvrďas (velmi dobrá orientace na hřišti a mnoho krásných průnikovek po zemi hlavně na Plášu, který dobře chodil do náběhů) a Ivan (větší sebedůvera a klid na míči, aktivita při útočení a bránění + patičky :D ). Janys ukázal, že se moc nebojí, což je pro golmana skvělá vlastnost, a podstoupil několik nepříjemných soubojů. Teď ještě poctivě pracovat na tom, aby poměr vyražených střel ku chyceným nebyl 90:10, pak by těch střetů bylo mnohem méně.